Україна піднялася в індексі свободи преси

У Індексі свободи преси за 2020 рік Україна зайняла 96-те місце, піднявшись на 6 позицій. Такі дані оприлюднила міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» у своєму щорічному звіті.

“Зростання України на шість позицій, найбільше в регіоні, обумовлене швидше падінням інших країн, ніж якимось реальним прогресом”, — йдеться у прес-релізі “Репортерів без кордонів”.

Україна потрапила в першу сотню країн за рівнем свободи преси попри те, що погіршила на 0,06 бала свій минулорічний показник (зараз — 32,52). Це сталося завдяки іншим країнам, які продемонстрували ще більше згортання свобод.

В організації додали, що на ситуацію зі свободою слова в Україні досі впливає “інформаційна війна з Росією, яка викликала негативні наслідки”, а саме: заборона на російські ЗМІ і соціальні мережі, чорний список іноземних журналістів і судові процеси.

“Підконтрольний сепаратистам схід країни залишається простором без критичних журналістів та іноземних спостерігачів”, — йдеться в повідомленні.

У звіті відзначили проблеми з фінансуванням суспільного мовника, сильну залежність медіа від олігархів. Проблемою залишаються і напади на журналістів.

«Стурбованість викликають такі питання як доступ до інформації, маніпулювання новинами, порушення конфіденційності джерел, кібератаки та надмірності у боротьбі з фейковими новинами, включаючи запропонований закон про боротьбу дезінформацією, який загрожує свободі преси», — повідомляють правозахисники.

Сусідні Білорусь та Росія розмістилися в середині другої сотні, займаючи відповідно 153 та 149 місце. Територіями з найбільш вільними ЗМІ є скандинавські країни — Норвегія, Фінляндія та Данія.

Найгірше справи зі свободою преси — в Північній Кореї (саме ця країна посідає останню — 180 позицію). До п’ятірки країн, що замикають рейтинг свободи ЗМІ, разом із Північною Кореєю та Туркменістаном увійшли Еритрея, Китай та Джибуті.

Анастасія ЧУЙКО, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *