Молодіжна міграція в Україні

25% українців вважають, що одна з найважливіших проблем нашої країни міграція працездатного населення. Дійсно, після введення безвізу, чимало людей покинуло Україну у пошуках кращого життя. Дехто вимушений їхати. У кожного свої причини. Що думають абітурієнти та студенти стосовно цієї проблеми? Чи залишатимуться вони тут, чи вирішать спробувати себе далеко від рідної домівки?

Чи плануєш у майбутньому працювати за кордоном?

Ярослав Левчук, студент Національного університету “Львівська політехніка”, 1 курс

Це доволі велика проблема. Багато талановитих людей, на жаль, держава просто втрачає. Чи буду працювати за кордоном? Не знаю, важке питання. Тут все залежить від того, яке в мене буде становище. Якщо я гідно зможу забезпечувати свою сім’ю в Україні, то чому б і не залишитись на батьківщині. А якщо мені буде важко, і я буду бачити, що закордоном перспективніше, тоді випробую свої сили там.

Чому, на твою думку, громадяни України, а особливо студенти, масово виїжджають за кордон, навіть не спробувавши свої сили тут?

Світлана Шевчук, студентка Коледжу технологій, біснесу та права, 3 курс

На мою думку, тут немає що робити. На жаль, я не бачу свого подальшого розвитку саме у цій країні. Ні для кого не секрет, що у нас важко відкрити свій потенціал. Цього, вважай, ніхто не цінує, в той час, коли за кордоном шанси набагато більші.

Чи бачиш своє майбутнє в Україні?

Анастасія Кісельова, студентка Коледжу технологій, бісзнесу та права, 3 курс

Так, бачу. Звісно, у нас не найкращі умови та дійсно хорошу роботу знайти важко, але варто спробувати. Якщо ні, хотіла б співпрацювати з США, але це один відсоток зі ста, що може пощастити. Якщо будуть насправді хороші пропозиції поїхати закордон, то я, скоріш за все, не відмовлюсь.

Зеленський пообіцяв повернути заробітчан додому. Як на його місці це робили б ви? Якими способами?

Максим Косюр, студент СНУ імені Лесі Українки, 2 курс

На мою думку, повернення заробітчан повинно розпочинатися із стабілізації економіки і політичної ситуації на Сході, адже ці речі взаємопов’язані. Люди виїжджають через низькі зарплати. Коли стабілізується економіка, тоді й покражиться рівень життя та заробітня плата. Велика кількість спеціалістів і мала кількість робочих місць – для них теж важливий аспект. Потрібно заохочувати молодих людей вивчати професії, які потрібні Україні і в яких є велика кількість робочих місць.

Чи бачиш ти перспективу залишитися працювати в Україні після отримання вищої освіти?

Дарина Гись, студентка СНУ імені Лесі Українки, 1 курс

Про це ще рано замислюватися, адже я не знаю, що трапиться завтра. Можливо, після закінчення університету, я зможу знайти гідну роботу тут. Принаймні, я на це сподіваюсь. Можливо, що я все-таки поїду за кордон. Звісно, хочеться залишитися вдома, але все залежатиме від обставин.

Дарина КАСЯНЧУК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *