Екологія: “Як бореться наша планета з людьми”

Як відомо, ми всі живемо у час великого розвитку, відкриттів і тому подібних речей, за якими залишаємо брудні сліди. Дуже прикро, але ці «брудні сліди» обійшли всю планету. Наша екологія, напевно, це останнє, про що думає людина, коли будує власний комфорт. Ще місяць тому я випадково наштовхнулась в Instagram  на роздуми блогерки, що у розпачі розповідала, як їй прикро, щодо халатного ставлення людей до природи, і їй іноді здається, що стихійні лиха (пожежі, повені, землетруси), спалахи хвороб – це один із методів боротьби нашої планети з людством. Ця тема є дуже актуальною, але цікаво, чи погодяться з цими словами й інші .

Бойко Катерина(18 р), Студентка НАУ, факультету еколологічної безпеки, інженерії та технологій.

-Як ви думаєте, чи зумовлені ці всі катаклізми саме людською діяльністю?

Я вважаю, що за останні декілька років людство дійсно перестало турбуватись про екологію. Бажання задовольнити свої потреби у комфорті катастрофічно впливає на навколишнє середовище, хоча люди можуть і обійтись без деяких таких “забаганок”, або хоча б поновляти ресурси, які були використані. Таким чином екологія нашої планети не витримує такого паразитизму і намагається врятувати себе через різноманітні катаклізми, з якими вже людина справитися не в змозі.

Свідрик Софія (19 р) Студентка НУЛП  Інститут: ІНЕМ Спеціальність менеджмент

Судячи з останніх подій поширення Covid-19 ,чому навчиться людство наприкінці карантину?

На мою думку, людство навчиться лише боротися з цим вірусом.
На рахунок джерела проблеми, то навряд
чи його знайдуть, якщо досі не знайшли. Є теорія, що влада Китаю навмисне розповсюджувала цей вірус. Через карантин більшість людей почнуть любити свій звичайний темп життя.
Я не думаю
, що щось зміниться з точки зору екології. Це можливо буде, якщо вся влада, телевізор, ті ж блогери будуть говорити про те, що це планета так очищається. І що якщо ми не зупинемося шкодити їй, то вона не зупиниться шкодити нам. Але так, як це вже не перший такий випадок з вірусом ( останній був у 2008) і після нього не дуже щось змінилось, то вірогідність того що щось зміниться цього разу не більше 15%.

Отрода Тетяна Студентка КНЕУ Спеціальність менеджмент

-Ви є учасником одного з відомих проєктів стосовно екології, розкажіть про нього, що це таке, які заходи відбувалися?

Так, я є учасником проєктів Zero Waste School та World Clean Up Day. На першому ми отримували екологічні навички та вчилися застовувати їх у житті та долучати до цього інших, знайомилися з у сіма методами бородьби з надлишковою кількістю сміття. На другому ж ми вчилися конкретно долучати громади до очищення прилеглих територій та сортування сміття та вчилися організовувати то в одну акцію. Таким чином, протягом впровадження цих проєктів ми очистили своє місто від твердих побутових відходів та облаштували систему сортування.

– Дайте, будь ласка, оцінку екологічної свідомості людства

На мою думку, екологічна свідомість людства стає дедалі вищою, люди починають розуміти важливість правильного поводження зі сміттям, адже наслідки зворотного процесу ми можемо відчувати навіть зараз. Проте, звісно, є окремі випадки, коли люди не можуть і не хочуть долучатися до вирішення глобальної проблеми. Свідомість різна у кожному регіоні. І якщо ми говоримо про Україну, то тут вона тільки починає зароджуватись і до рівня Європи ой як далеко.

Аліна КУТЕНЕЦЬ, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *