Очі та вуха Рівненщини

Журналістика у Рівному, така – як є. Все, чим живуть журналісти: перспективи, плюси та мінуси – прямо з вуст фахівців.

Ніщо у сучасному світі технологій та шаленого ритму життя не коштує так дорого, як інформація. Особливо коли вона достовірна. Сфера журналістики нині набирає великих обертів і є основним джерелом інформації. Наразі журналісти та репортери – та сила, яка формує громадську думку і впливає на неї, тому їх основне завдання – якісно давати інформацію на загал, інакше наслідки можуть бути незворотні.

Рівненська область багата на мас-медіа та хороших спеціалістів, вона дає безліч можливостей підкріпити знання студентів спеціальності «журналістика».

Поговоримо про це з Мариною Захарчук, яка цьогоріч закінчила ОА:

– Чому академія і чому журналістика?

“Коли випускалась зі школи, переломні 2013-2014, тоді якраз починались протести й боротьба за незалежність. Відповідно це й вплинуло на вибір майбутньої професії. Журналістика в академії одразу почалась з практики, досі згадую перше завдання: нам потрібно було взяти інтерв’ю в соціально вразливих верств населення. Назвемо цей досвід випробування боєм. Потім було чимало інтерв’ю, записів на радіо й етерів. Академія прагне не лише навчити теорії, а й мотивує застосувати отримані знання на практиці. У нас є власне радіо, де працюють студенти – Ostradio, сайт Ostroh.info та прес-служба академії.

Можливостей практикуватися сила-силенна. Журналістика – це практика, практика й ще раз практика! Тому наші студенти, я й мої одногрупники, ще з другого курсу підписували індивідуальний план навчання й паралельно працювали журналістами/pr-менеджерами. Робота журналістом  – цікава й багатогранна».

Марина Захарчук, випускниця факультету журналістики ОА

Також вдалося послухати думку  журналістки, яка вже тривалий час працює у сфері мас-медіа і як ніхто знає, як бути журналістом у Рівному:

– Які ж перспективи чекають журналіста на Рівненщині? Чи важко дається праця журналістам?

«Найперше, що варто сказати про журналістику у Рівному, то це те, що майже всі джинсують, окрім «Четвертої влади» та «Суспільного». Тому мінусом можна вважати те, що багато хто джинсує. А ще, напевно, більший мінус – коли ти кажеш про це журналістам (ми маємо спільні чати місцевих журналістів, де спілкуємось), коли вказуєш на помилки, не всі це розуміють. І це дуже сумно. Із плюсів, особисто для мене, це те, що ти відчуваєш свій обов’язок, виконуєш свою роботу дійсно якісно, дотримуєшся стандартів, а це великий плюс для нашої аудиторії, адже вона може нам довіряти. Щодо перспектив… Якщо ти не готовий джинсувати, не готовий брати гроші від бізнесу і політиків, не готовий піарити їх, то максимально куди можна зрости дійсно хорошому журналістові – це «Четверта влада»! А ще можна їздити за кордон, є дуже багато програм, конференцій, де ти здобуваєш досвід та ділишся своїм досвідом з колегами. І це дійсно варте уваги!”

Алла Максимчук, журналістка агенства журналістських розслідувань «Четверта влада»

Справді «Четверта влада» є чи не найпопулярнішим мас-медіа цього регіону, бо саме через свою любов до правди користується шаленою популярністю в аудиторії.

«Щодня я зіштовхуюся з масою інформації у стрічці новин, та не уся вона є якісною й правдивою. А для мене отримувати достовірну  інформацію вкрай важливо. Якраз із новин я й отримую основний потік того, що варто знати про події в Україні та світі».

Ольга Юхимчук, школярка

Журналістика – це більше ніж професія. Це свого роду спосіб життя.

У Рівному такий спосіб життя ведуть активно!

Фото ілюстративні 

Богдана ДІДУЛА, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *