Журналістика у Луцьку

З кожним днем сфера журналістики набирає обертів. Зростає і кількість абітурієнтів, які хочуть бути хорошими журналістами. Кожного  року перед ними постає вибір: у якому  місті обрати університет? Чи зможу я досягти мети саме тут?

Отож, чи можливо стати хорошим журналістом у Луцьку? І як взагалі влаштована  журналістика у цьому місті?

Це ми сьогодні і з’ясуємо.

– Чи важко зараз стати журналістом у Луцьку? На скільки швидко студенти  освоюють матеріал? Які перспективи мають студенти-журналісти СНУ ім. Лесі Українки?

“Журналістика, як відомо, є станом душі. Який неодмінно має бути підкріплений дипломом, здобутим студентом шляхом наполегливого навчання (а не купленим, чи виданим за фактом відбуття терміну навчання).

Студенти, які справді хочуть вчитися, неодмінно навчаться. Певна проблема є, хіба, у слабкій матеріальній базі для підготовки журналістів у СНУ імені Лесі Українки.  А студенти у нас, здебільшого, дуже хороші і талановиті.

Перспективи для молодих журналістів у Луцьку… Складне питання. 80 відсотків тутешніх ЗМІ поділені між кількома олігархами/олігаршенятами (які, здебільшого, мають кримінальне минуле – а іноді й не тільки минуле…). Це неабияк позначається на їхній редакційній політиці й на можливості журналістів, які там працюють, лишатися журналістами. Буду відвертим, у Києві чи Львові – можливостей зреалізувати себе є більше. Проте у Луцьку вони також є”.

Сергій Хомінський, викладач- журналіст.

– Ви як людина, яка працює у сфері журналістики, були кореспондентом на місцевому  телебаченні: що можете сказати про журналістику у Луцьку? Плюси/мінуси, перспективи?

 “Луцьк – дуже мобільне і компактне місто. В цьому чимало переваг, себто, якщо працюєш у центрі міста, то запізнитися на якусь подію вкрай важко. Буквально за 10-15-20 хв. можна дістатися і до міськради, і до суду (Апеляції, міськрайонного).

Окрім того, дуже легко вивчити представників влади, чиновників, депутатів (бо їх не так багато, по-перше, і більшість подій в місті пов’язана з одними і тими ж людьми).

Наступна перевага – непогана зарплатня, якщо порівнювати заробітну плату луцьких журналістів, і, до прикладу, рівненських, то перші тут у пріоритеті.

Ще одна перевага невеликого міста – легко заробити авторитет та ім’я. Особливо, якщо брати різноманітну роботу – від виставки картин до розслідування вбивств.

І ця перевага може зіграти злий жарт, тому що, оскільки ім’я і авторитет в невеликому місті легко заробити,так його легко і “забруднити”. І люди будуть асоціювати вас із поганими матеріалами і забудуть усі хороші.

Ще один недолік – “журналістська монополія”. Усі ЗМІ Луцька, Волині належать 3-4 людям. І переважно це політики/олігархи, а відтак політика вашого видання буде формуватися саме від планів і бажань власника”.

Ірина Загорська, журналістка.

– Чому Ви обрали Луцьк для навчання? Чим Вас приваблює луцька журналістика?

“Я зовсім не спиралася на розвиток журналістики в регіонах, обираючи Волинь. Я йшла на конкретний факультет, за яким слідкувала кілька років.

А от щодо привабливості скажу так: загалом розвиток журналістики на Волині не дуже відрізняється від інших регіонів. Достатня кількість ЗМІ, з яких кожний може для себе щось обрати. Однак, звісно, приваблює те, що майже всі – україномовні. Більшість дотримується майже всіх норм, тому читати їх приємно. Помітною різницею є значно менша політизованість волинських видань, порівняно з, наприклад, запорізькими. Тому – у майбутньому – я хочу працювати в Луцьку”.

Поліна Заболотна, студентка-журналістка.

– Ви дивитесь місцеве телебачення? Яка ваша думка про журналістику у Луцьку?

“Не дивлюся. На мою думку,  журналістика у Луцьку не перспективна. Дивитись телепередачі зовсім не цікаво. Новини занадто одноманітні, а програми мене зовсім не приваблюють”.

Дмитро Клівчук – глядач.

  “Так ,часом переглядаю. На фоні інших телеканалів волинські є нейтральними в плані політики. Тому мені подобається їх переглядати, адже,  дивлячись програми, можна гарно відпочити й більше дізнатися про життя рідного міста”.

Владислав Матвійчук – глядач.

Ось такі думки маємо.

Юлія КИРИЛЮК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *