«Якщо лаври – то журналістам, ганьба – редакторові!» (секрети редакторства від Іванни Рудишин)

11 березня 2020 на факультеті філології та журналістики відбувся воркшоп Іванни Рудишин, головної редакторки онлайн-видання «ВолиньPost». Випускниця спеціальности «Видавнича справа та редагування» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки 2016 року. Іванчина наполегливість та бажання до постійного розвитку привели до бажаної роботи, як зізнається, «роботи мрії».

*Лаври – журналістам, ганьба – редакторові!

Про що говорили? Та про все і дуже щиро, відверто. Про ляпи, форс-мажорні ситуації, редакторські будні, час, команду, пріоритети і…проколи. Їх, каже Іванна, буде у вас чимало – більші і менші, але така вже це робота: без них просто нікуди! «Якщо лаври – то журналістам, ганьба – редакторові!», – сміється спікерка.

**Хто ж такий головний редактор?

Іванна Рудишин одразу зізнається: «це така стіна, яка усе сприймає на себе». Це складно, але треба змиритися. Але це точно не той, хто «приходить на роботу у поганому настрої, кричить, що ти зробив погано, написав погано, викинь цей текст і принеси мені інший. Головний редактор – це той, хто скаже, що в тексті не так, і що у тебе в іншому вийшло краще!»

***Назвати себе голредом – це вміти бути кожним із колективу

Іванка пояснює, що ми уявляємо редакторів одними і з одними обов’язками, насправді це трохи не так. Знання, здобуті в університеті знадобляться, але бути головним редактором, менеджером вчить саме життя, жоден факультет цього не дасть, усе приходить із досвідом. Коли ти вмієш робити усе, що робить кожен у твоїй команді, – ось це і справді голред: журналіст, редактор, рекламіст, піарник. Дуже добре мати досвід у дотичних сферах і бажання вчитися. «Я багато чому навчилася, відтоді, як стала головним редактором «ВолиньPost», але щоразу потрібно вчитися чомусь новому. Це цікава, але водночас і стресова робота. Хоча за це я її і люблю», – каже спікерка.

****Коли можна поєднувати навчання і професійну діяльність?
«Як тільки відчуєте, що можете це поєднувати» – переконана редакторка. Свою першу роботу Іванна отримала завдяки практиці в університеті, далі – навчилася поєднувати кілька робіт. І так закрутилось.
Наприкінці радить не зупинятися, починати з чогось невеликого, постійно самовдосконалюватися, читати книги, дивитися фільми, які можуть надихнути і розширити кругозір. Адже розвиток – найважливіше у професії.

Олена КОШЕЛЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *