«Від мрії до Фронтери»: як книжкове життя змінює нас (із розмови з Еллою Яцутою)

24 лютого 2020 року на факультеті філології та журналістики відбувся воркшоп видавчині, культурної менеджерки і засновниці книжкових фестів Елли Яцути. Випускниця спеціальності «Видавнича справа та редагування» зустрілася зі студентами-першокурсниками. Обмін емоціями, враженнями і досвідом. Досвід Елли унікальний, бо до своєї мрії – організації в Луцьку книжкових фестивалів – прийшла ще, коли була студенткою. Про це вона цілком щиро, охоче і не без іронії оповідала присутнім.

Сьогодні або ніколи

Якщо вам приходять ідеї та пропозиції – не втрачайте їх. Усі Еллині проєкти саме так і спрацьовували: мистецьке об’єднання «Стендаль» (разом із Тетяною Бондарук, Іванною Антонюк), літературний фестиваль «Meridian Lutsk», фестиваль «Фронтера». Елла Яцута: «Чому ця сфера класна? Бо ти мало того, що спілкуєшся з людьми, які тебе постійно дивують, вони [письменники, видавці, музиканти] тебе вчать, ти постійно поруч із ними розвиваєшся. І вони теж хочуть комунікації, бо всі від них постійно шарахаються, беруть автограф і тікають» (сміється).

Видавництво «Синя папка» – ще одна мрія

Елла запевняє: «Стендаль» створювався якраз для того, щоби налагодити контакти і створити видавництво. Так з’явилася «Синя папка». Але поки ми видавництво поставили на паузу, щоб у певний момент перезапуститися. Це важко, але зараз я розумію, що це було абсолютно правильно. Коли прийде ось цей момент, сподіваюсь, скоро, ми перезапустимося з новим бренд-буком, з новою легендою і концепцією. Я нікого не знаю з видавців, які робили би так само».

Ніхто нам не сказав, що так робити не можна. Ми спробували – і в нас вийшло!

«Якщо ви хочете робити щось, не слухайте тих, хто вам скаже інше, просто робіть! Наб’єте свої ґулі, будуть проблеми – це теж нормально. Це рівноцінно до кохання: нічого тебе так не спопеляє, але й нічого не дає тобі такого сильного енергетичного приливу, ніж твоя втілена мрія» – каже спікерка.

Новий літературний фестиваль – вже у червні

Анонс від Елли Яцути: «Зараз готуємо 27-28 червня 2020 року фестиваль дитячої і підліткової літератури. Він буде зовсім в іншому форматі, ніж «Фронтера».

Ми занадто пізно починаємо вчити волонтерів

«Приходять молоді люди, такі, як ви, готові працювати для фестивалю. Це чудово, – пояснює гостя, – але ти не маєш часу правильно пояснити, що ці люди мають робити. Потім виникають фейли. І це абсолютно не вина волонтера, це вина орга, який не пояснив, як все має працювати. Цього року не дивуйтеся, чому оголошення про набір волонтерів з’явиться так рано. Ми хочемо робити для них курси з культурного менеджменту. Щоби прийшовши на фестиваль, ви знали, що це за страва і як її було приготовано. Із цих курсів ми будемо будувати плеяду нових культурних менеджерів, які, власне, дуже потрібні нам самим в команду».

Якщо звертаються за допомогою – допомагай!

Тут Елла розповідала про кризові ситуації , зокрема, коротку і дуже епічну історію про нерви, друзів і заморожені кошти на рахунку фестивалю, який от-от мав розпочатися.

Олена КОШЕЛЮК, доцент кафедри соціальних комунікацій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *