Богдан Коваль про відеоконтент: що, як і для кого

19 лютого 2020 на факультеті філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки відбувся другий воркшоп для студентів-журналістів у рамках обміну досвідом із випускниками спеціальності. Цього разу мали зустріч із журналістом, автором програм та ведучим «12 Каналу» Богданом Ковалем.


Спікер розповідав про відеоконтент, власний досвід творення телевізійних програм і влогів: «Шукаю роботу», «За 15 до зльоту», «Актуально», «Вікенд на 12 каналі», «Смачний вікенд», «Поліцейський влог», «#Моєвперше». Ось кілька основних тез, на яких наголошував журналіст:

Зараз все просто – бери і роби!
Це мала би бути прикінцева ідея, але вона звучала протягом усього виступу, тому вона тут: хочете працювати з текстом, відео чи фото – маєте обрати своє. Головне – робити щось!

Спочатку придумай ідею
Тут була історійка про те, як створювався формат телепрограми «За 15 до зльоту», як важливо з однодумцями знайти те, чого ніхто доти не робив. Про довіру до оператора, сценарії і перших запрошених гостей виїзної студії. Нагадаємо, телепрограму знімали в закинутому аеропорту в селі Крупа поблизу Луцька. «Ми облаштували знімальний майданчик на другому поверсі, трохи поприбирали, вимили вікна і розташували техніку. Під час зйомок із великих вікон мені в спину пекло сонце, на першому ж поверсі взагалі бігали кози», – сміється Богдан. – «Але це була чудова ідея!» (без сарказму)

Текст усьому голова
Журналіст придумує і фіксує ідею, збирає інформацію і тільки потім пише сценарій, текст, сюжет. Після всього важливо відзняти ті кадри, які необхідні. Текст обов’язково вичитує редактор, робить правки. Потім текст іде на начитку. У студії звукозапису записують звук, який ви почуєте потім на сюжеті, і далі цей листочок разом із звуком прямує в монтажну кімнату. І тільки потім піде в ефір. Створення сюжету – це довгий час, і це не просто зняти і щось там розказати.

Будь простішим!
Богдан радить відмовитися від штампів і канцеляризмів, писати простою мовою.

Не бійся!
Ось тут було найцікавіше: як розпочати журналістський шлях, де шукати техзасоби (лафхак від Богдана – як зробити першу петличку). Як шукати ідеї, про що знімати. І головне – як не боятися.
«Удосконалюйся, вчися на помилках, бери приклад, але не копіюй. Не бійся!» – радить спікер.

Олена КОШЕЛЮК, доцент кафедри соціальних комунікацій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *