День дарування книги vs День закоханих: що святкують студенти?

14 лютого у більшості асоціюється з днем, коли квіткові магазини переповнені, з прилавків зникають усі солодощі, а вулицями гуляють закохані пари, адже настав День усіх закоханих! Винятком є справжні книгомани, які святкують день дарування книги.

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, яку у 2012 році заснувала Еммі Бродмур. Жінка має власний сайт дитячої книги Delightful Children’s Books, тому і вирішила започаткувати свято для книголюбів з усього світу. 

У цей день люди дарують один одному книги та надихають інших робити таку ж добру справу. Дехто об’єднує День дарування книги зі святом усіх закоханих і дарує своїй половинці щось новеньке для прочитання.

Наші студенти не стали винятком і поділилися своїми традиціями проведення цих свят. Антоніна Андрійчук, студентка-журналістка четвертого курсу розповіла, що отримує у подарунок книги кілька разів на рік. Із дитинства батьки й сестра часто дарували їй на День народження саме книги. Минулого року дівчина навіть полегшила вибір батькам і написала список бажаних сертифікатів на книги видавництв і книгарень, які їй подобаються та отримала від мами сертифікат у книгарню «Є». 

Студентка любить не лише отримувати, але й ділитися книгами з іншими людьми: «Сама також люблю дарувати книги. Це для мене завжди хороший варіант подарунку для когось. Але є один нюанс: чим менше знаєш людину, тим важче підібрати для неї книги. Обирати люблю не менш, ніж дарувати. Намагаюсь, аби вибір був персоналізованим, підходив конкретній людині.

Про день дарування книг я дізналася лише минулого року, тому не маю традиції проведення цього свята. Але все попереду. До речі, минулого року вирішила якось таки відзначити його. Написала пост в інстаграмі з пропозицією залишити будь-який коментар. Кожному, хто зреагував, я відповіла і подарувала книгу».

Студентка-видавчиня Ірина Васюхник вважає, що для подарунків не обов’язково чекати свята: «Цього року буду святкувати з друзями – вони окрема любов. І вважаю, що це не лише один день має бути в році для прояву теплоти та турботи. Це має бути завжди. Я люблю дарувати книги і люблю їх отримувати як подарунок, але ще не траплялось, щоб саме на День закоханих дарували книги. Тут теж не варто прив’язуватись до дати. Хочете подарувати комусь книгу – вперед. Собі подарувати – теж варіант».

Влаштовуйте свято для себе та близьких щодня, даруйте якісну літературу і свою любов, адже тоді у світі стане більше не лише начитаних людей, а й щасливих.

Юлія Ройко, студентка-видавчиня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *