Як «не перегоріти» під час навчання?

Якщо колись стан «емоційне вигорання» приписували здебільшого людям, які працюють, то зараз на ситуацію дивляться ширше. «Вигоріти» можна також під час навчання, стосунків і навіть затяжних канікул.

Перед початком нового семестру наша редакція сайту «Нівроку» вирішила дати декілька порад, аби ви змогли уникнути стану «емоційного вигорання».

1. Не робіть із себе ідеального студента

Навчання — не найголовніша частина вашого життя. Варто подумати також про якісний сон, харчування, дозвілля тощо.

2. Навчіться керувати своїми емоціями

Якщо вам поставили на пів бала менше, ніж вашому колезі, то це не є приводом впадати у відчай. Це знак, що вам просто потрібно краще підготуватися наступного разу.

3. Відмовтеся від думки, що у вас щось не вийде

Негативні думки лише руйнують вас ізсередини. Вони можуть згубно вплинути на вашу успішність або й здоров’я. Пам‘ятайте, у кожного є проблеми — і це не привід здаватись.

4. Адекватно оцінюйте свої можливості

Не беріть на себе багато та не старайтесь встигнути усюди.

5. Не бійтеся звернутися до когось за допомогою

Людям потрібні люди, тож не бійтеся звернутися до спеціаліста (психолога) або до рідних за допомогою. Інколи людині достатньо, аби хтось просто вислухав її.

6. Навчіться розслабляти тіло за власним бажанням

Способів чимало. До прикладу, парадоксальний. Як він працює? Одночасно напружте групу м’язів та залиштесь у такому стані на декілька секунд. Після цього м‘язи розслабляться. Те саме зробіть із іншими групами.

Автор: Ірина Криворучко, студентка-журналістка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *