“Lifelong learning” або навчання впродовж цілого життя

Останнім часом тільки й чути розмов серед студентства про самоосвіту та новий термін “lifelong learning”, який означає навчання впродовж цілого життя.

То як ж ставляться до новітніх віянь студенти і чи готові вони навчатися після пар в університеті та ще й усе життя. Спитаємо у самих спудеїв.

Віра Алфьорова, студентка факультету психології та соціології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки:

«Я зараз працюю у сфері маркетингу. Моя освіта соціолога є надзвичайно важливою, адже я розумію людське мислення у тій чи іншій ситуації, знайома із багатьма статистичними даними. І це дуже допомагає мені, коли я налаштовую рекламні оголошення. Проте саме спеціалізовані тренінги, курси мені дали навички та інструменти, завдяки яким власне щодня виконую свою роботу.

Тому можу сказати так: університет – це досвід, освіченість, грамотність. Але вузи не встигають за сучасним ринком праці. Тому прикладні навички – це спеціалізовані курси. Їх постійно стає більше, вони оновлюються. Адже інформація за 2018 рік станом на сьогодні вже є не актуальна. Тому тут лише варто сподіватися на викладача, який не зрозуміло, чи сам знає нові віяння та тенденції і чи хоче він надавати актуальну інформацію студентам, та на самого себе. Бо у 21 столітті, із необмеженим доступом до інформації бути дурним – це не обставини, а вибір кожного».

Із Вірою погоджується її колега по цеху – теж студентка, Іра. Дівчина навчається на дизайнера у Луцькому національному технічному університеті. Вона зізнається, що знайшла роботу завдяки вмінням, які отримала на приватних курсах із графічного дизайну, а не в університеті.

Ірина Гороховська, студентка факультету архітектури, будівництва та дизайну Луцького національного технічного університету:

«Я двома руками за lifelong learning. Бо життя сьогодні дуже мінливе, ти не можеш бути впевненим, чи ти за 2 роки працюватимеш у тій ж галузі. Тому такі речі, як приватні школи, курси, інтенсиви дуже виручають. Два місяці навчання – і ти готовий до роботи за новою спеціальністю.

Я сама закінчила подібні курси із графічного дизайну. І ще під час навчання знайшла роботу. Також завдяки саме цим навичкам я маю змогу краще виконувати домашні завдання з університетських дисциплін.

Знаю, що на порталі Prometheus можна проходити онлайн-курс і від різних університетів. Тому крута перевага і самому навчатись і в тому, що ти вчишся у крутого викладача, і тоді не треба платити багато та їхати в інше місто. Переконана, що майбутнє виключно за самоосвітою. А університет стане лише орієнтиром у тому, чим ти хочеш займатись у майбутньому».

Підтримує студенток і викладацький склад. Олена Кошелюк – викладач кафедри соціальних комунікацій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Жінка каже, що своїм студентам постійно надсилає матеріали для самостійного опрацювання: від цікавих статей до реєстрацій на офлайн-події. Олена переконана, що саме такі речі є ідеальним варіантом для закріплення вивченого матеріалу в університеті.

Олена Кошелюк,  викладач кафедри соціальних комунікацій Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки:

“Як на мене, окрім звичайного навчання, яке нас не оминає в школі чи університеті, вчитися треба завжди і скрізь. Ну бо світ сьогодні такий, що усе змінюється, а щоби бути в темі і не відставати – потрібно розвиватися інтелектуально. Ми не знаємо, на жаль, які професії будуть актуальними завтра, які ще протримаються, які зникнуть, але вже зараз очевидною є потреба у широких навиках з різнорідних сфер. Ось тому навчання упродовж життя – якраз те, що може бути нам корисним. Курси, різноманітні семінари, вебінари, зустрічі, онлайн-навчання і так далі. В разі чого – ви легко переорієнтовуєтеся у потрібне русло і набудете досвіду. За плечима, як кажуть, не носити. Мені видається, що тут криється й інша проблема такого навчання – ваша мотивація. Комусь це потрібно для роботи, хтось себе реалізовує особисто, для когось ці речі є просто час чи/та гроші на вітер. Ми звикли, що вчаться в основному молоді люди, а от старшим теж потрібно вчитися – і ці курси – їх шанс. Вчитися протягом життя – тепер життєва необхідність!”

Вважає lifelong learning не перевагою, а,навіть, життєвою необхідністю, маркетолог Анна Рудень. Жінка каже, що при підборі кадрів на роботу, вона зважає на пройдені кандидатом онлайн та офлайн тренінги та курси.

Анна Рудень, маркетолог, власниця маркетингової агенції Ruden agency:

“Моя ніша – це маркетинг, зокрема SMM. А тут все міняється зі швидкістю світла: від оновлення Facebook до тіньового банку в Instagram, який вирішили дати розробники багатьом користувачам перед цим Новим роком. І треба постійно вчитися, тримати руку на пульсі: читати профільні статті, проходити сертифікації, їздити на тренінги, комунікувати із колегами. Якщо ти закрився у будиночок, то тебе швидко замінить молодий, амбітний, а головне, який хоче вчитись, працівник.

Своїм підлеглим я завжди кажу вчитись, скидаю курси, які треба пройти, люди, яких треба послухати. А щодо освіти, то в мене немає жодного працівника, який закінчив університет за спеціальністю маркетолога. Проте кожен із них – це професіонал, який знає і теорію, і практику”.

Отже, кожен із опитаних каже про необхідність вчитися і розвиватися. Адже у майбутньому лише на таких людей чекає успіх та хороша робота.

Ліна ВАСЯК, магістр журналістики

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *