Робота з відкритими даними

Як? Для чого? Коли саме?
Єдиний державний веб-портал відкритих даних, data.gov.ua — український урядовий веб-сайт, створений з метою зберігання публічної інформації у формі відкритих даних та забезпечення надання доступу до неї широкому колу осіб за принципами, визначеними у Міжнародній хартії відкритих даних, до якої Україна приєдналася у жовтні 2016 року. Це вкрай корисний ресурс для журналістів, адже вони можуть з легкістю віднайти офіційні дані для своїх матеріалів. Пропонуємо вам презентацію, яка допоможе вам розібратись у структурі та принципах роботи онлайн-ресурсу.
Початкову розробку Єдиного державного веб-порталу відкритих даних було здійснено громадською НДО SocialBoost за підтримки міжнародних організацій — Майкрософт Україна та Міжнародного фонду «Відродження». Запуск відбувся у квітні 2014 року. Згодом проект було передано на баланс Державного агентства з питань електронного урядування.
Цілями створення порталу були:
– забезпечення своєчасного розміщення органами влади інформації, яка підлягає оприлюдненню, а також будь-яких інших даних, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних;
– оприлюднення та регулярне оновлення розпорядником інформації відкритих даних на Порталі;
– забезпечення для всіх користувачів інформаційного простору спільних правил щодо оприлюднення інформаційних матеріалів у формі відкритих даних;
– забезпечення своєчасного розміщення повної та достовірної інформації;
– забезпечення ефективних двосторонніх комунікацій і каналів зворотного зв’язку.
Портал корисний не тільки для журналістів, але й для усіх охочих, кому потрібна беззаперечна та достовірна інформація стосовно того чи того питання.
Володимир Кушнаренко , студент-журналістРобота-з-порталом-відкритих-даних_Кушнаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *