Що писали про «ХарківПрайд» всеукраїнські ЗМІ

У Харкові цього року вперше провели ЛГБТ-форум «ХарківПрайд». Такі заходи вже кілька років діють у Києві, Одесі й інших українських містах. Протягом тижня 9 – 15 вересня організатори проводили лекції, публічні дискусії і «марафон «квір-татуювання», а на завершення у неділю, 15 вересня відбулась хода на підтримку ЛГБТ.

Близько двох тисяч людей приєдналися до цієї ходи. В управлінні Нацполіції у Харківській області повідомили, що поліціянти не зафіксували грубих порушень правопорядку під час «Маршу рівності» 15 вересня. До охорони публічного порядку у Харкові були залучені більш ніж 2500 працівників поліції.

Міський голова Харкова Геннадій Кернес спочатку заявляв, що домагатиметься скасування маршу «ХарківПрайду» через суд, бо була петиція про його заборону, але потім у мерії наче передумали. Праворадикали Харкова теж планували свої заходи. Відбулася, зокрема, «Хода за сімейні цінності».

Про те, як писали і говорили про «ХарківПрайд» всеукраїнські ЗМІ, читайте далі.

Журналісти інформаційного агентства «МедіаПорт» https://www.mediaport.ua/ (засновник: Зураб Аласанія, існує з 2001) висвітлювали події, пов’язані із Маршем від початку і до самого кінця. На сайті публікували думки активістів та координаторів події, ознайомлювали читачів із усіма організаціями та установами, які підтримували «ХарківПрайд».

Про позитивне забарвлення матеріалів свідчить і те, що перед заходом опублікували правила поведінки та техніку безпеки для активістів під час подібних маршів: https://www.mediaport.ua/zvidki-startuie-kharkivpride-i-skilki-silovikiv-ohoronyatimut-centr-harkova

Нейтральну позицію зайняли журналісти «Громадського» https://hromadske.ua/ (Громадськетелебачення – це не прибуткова незалежна організація, створена журналістами у 2013, директорка Катерина Горчинська). На вебсайті однаково нейтрально публікували інформацію про активістів Маршу рівності та тих, хто пропагував «сімейні цінності». Коментарі брали також рівноцінно у двох сторін.

 

Схоже до «Громадського» описували події у Харкові і працівники «ТСН» https://tsn.ua/ (щоденна програма новин каналу «1+1», засн. 1997). Тільки журналісти цього ЗМІ намагались закцентувати увагу читачів не так на меті і причинах проведення «ХарківПрайд», а на конфліктах до та під час Маршу. Так, наприклад, кожен заголовок, що стосується події, містить у собі негатив та зображує якусь сутичку.

Різко негативне ставлення до ЛГБТ-спільноти та «Прайду»  Харкові висловили журналісти російськомовного інтернет-видання в Україні «Страна.ua» https://strana.ua/, відкритого 16 лютого 2016 року Ігорем Гужвою.

«Украина не Содом». Радикалы в Харькове напали на участников гей-парада и забросали яйцами колонну. Видео», «В центре Харькова сегодня пройдет ЛБГТ-марш. Националисты готовят свое шествие» − типові заголовки цього ЗМІ. Чи варто писати щось про видання, у якому Марш рівності називають «гей-парадом» і просувають гасла типу «Папа, мама, дети, дом! Украина не Содом!»?

«РадіоСвобода» https://www.radiosvoboda.org/ (інтернет-видання та радіостанція, яка позиціонує себе як приватний некомерційний інформаційно-новинний засіб масової інформації, фінансується Конгресом США) – як сонечко, що світить людям, які підтримують ЛГБТІ+ спільноти і палить гомофобів. Окрім того, що тут у позитивному світлі зображено проблему таких активістів, адекватно зображений перебіг подій на «Харків.Прайд», − журналісти видання єдині із усіх українських новинних порталів вжили у публікаціях абревіатуру ЛГБТІ+, а не ЛГБТ (ЛГБТІ-спільнота – це абревіатура на позначення лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів). Ба більше, «Радіо Свобода» пояснює чому такі заходи необхідні, зображує рівень толерантності українців та стан спільноти ЛГБТІ+.

https://www.radiosvoboda.org/a/shcho-treba-znaty-pro-pershyj-kharkiv-prajd/30161129.html

Загалом, з п’яти проаналізованих українських ЗМІ, два зображували події на «Харків.Прайд» з позитивним ставлення до ЛГБТІ-активістів, два зайняли нейтральну позицію і лише одне видання стало на підтримку «сімейних цінностей» і активно критикувало Марш рівності.

Іванна Масяк, студентка-журналістка

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *