Як працювати з судовими реєстрами: коротка інструкція

Уявіть, що ви журналіст-розслідувач, або ж журналістка-розслідувачка, і вам треба знайти певне судове рішення. Де ж його шукати?

Для початку вводите в гуглі: Єдиний державний реєстр судових рішень

. Як ним користуватися? Дивіться в презентації.

ЄДРСР_Інструкція_-Соляник

 

Єдиний державний реєстр судових рішень (ЄДРСР) — автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень. До реєстру вносяться усі рішення судів України у цивільних, адміністративних, господарських справах, справах про адміністративні правопорушення та кримінальних провадженнях.

Історія

21 листопада 2002 Верховна Рада України схвалила Концепцію Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, де, серед іншого, передбачалось заснування національної інформаційної мережі судових рішень з метою забезпечення доступу до прикладів судової практики та можливості їх публічного обговорення.

Закон набрав чинності 1 червня 2006 року. Саме з цієї дати усі ухвалені судами України процесуальні документи (крім рішень місцевих загальних судів) повинні були заноситись до реєстру і з’являтися на Інтернет-запит будь-якого користувача, а рішення місцевих загальних судів — з 1 січня 2007 року. Проте, перші документи почали з’являтися на запит користувачів з затримкою в принаймні два тижні.

Принципи побудови реєстру

Від законопроекту Тарасюка-Катеринчука закон перейняв такі риси, як: централізація, безоплатність, публічність (хоча і з деякими винятками, направленими на захист приватності фізичних осіб) і проактивність. Від таких рис, як спеціалізація, вибірковість, організаційна і фінансова автономність і персональна відповідальність суддів відмовилися. Натомість закон побудували на таких принципах:

Універсальність.

Суцільність.

Захист конфіденційності фізичних осіб.

Бюджетне фінансування.

Державне регулювання.

 

Олена СОЛЯНИК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *