Куди не сягає уява… (Постмодерн)

Постмодерн, друзі, складна штука. Його неможливо зрозуміти. Хоча… його й не варто розуміти… Ним, як дорогим віскі, потрібно смакувати. Спочатку вдихати ледь вловимий аромат, а потім похапцем заглибитися в літери і повільно, із виглядом знавця, чекати… Чекати, поки вони розтікаються всіма твоїми жилами, вивертають твої нутрощі і доходять до самісінького серця… О так! Це неймовірне відчуття. Здається, що ти там, у тих літерах, побачив цілісінький всесвіт. І він вітається з тобою за руку.

«Привіт, я Алеф».

«Приємно познайомитися, Алефе. Покажи, як там… куди не досягає навіть моя уява»… «Добре, дивись…»

І я побачила… Як бідний пастух на ім’я Сантьяго долає безліч перешкод, намагаючись віднайти свій скарб. Побачила, як він його знайшов. Тільки зовсім не там, де очікував. Побачила багато страшних вбивств у звичайному італійському монастирі. І рукопис, який один чоловік так ретельно намагається вберегти від людських очей. Побачила таємничу Ніку, її приголомшливо красиве тіло і байдужість до всього людського. Побачила завзятого саксофоніста, який грає так, неначе для нього не існує категорії часу. Побачила десятки, сотні бродяг, які простягають руку лише уві сні, бо при тямі вони відчайдухи-інтелігенти. Побачила Керуака, який сидить на горі Спустошення та спостерігає за лісовими пожежами. Побачила ті зорі, на які дивиться і він… На одну мить здалося, що побачила й Бога у всьому…Побачила дуже старого чоловіка з величезними крилами… Потворного чоловіка… Кажуть, що це ангел… Вірю… І відчуваю нескінченну жалість.

«Ти у мене в боргу. Але я не знаю, чи ти зможеш оплатити все те, що побачила».

«А яка тому ціна?»

«Пам’ять».

«Тоді я готова заплатити».

P. S.Чи існує все те насправді, що я бачила? Та й чи бачила я це все? Пам’ять наша підточується забуттям – я сама, під дією фатальної цієї ерозії, з кожним днем все більше спотворюю та втрачаю риси незбагненного Всесвіту.

Ельміра САФАРОВА, магістр журналістики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *