Соціальні мережі – за чи проти?

Спілкування в соціальних мережах у сучасному світі стало не допоміжною опцією, а, скоріше, основним способом комунікації. Проте, світ інтернету – це палиця з двох кінців, яка має свої плюси та мінуси.

Оксана Косюк, викладач СНУ ім. Лесі Українки:

«Інформаційні технології бувають помічними й згубними… Так само, зрештою, як і книги, ритуали тощо. Онлайн можна спілкуватися з величезною кількістю цікавих людей, читати тексти, апробовувати теорії, дивитися, слухати, моделювати, а можна готувати революції, війни і вбивства, чи переглядати порно… Несприймання технологій їх не зупинить. Від того, що зала “закидала камінням” “реальний потяг” у першій документальній стрічці братів Люм’єрів – науково-технічний прогрес не “скам’янів”, наче дружина Лота. Усім нове слід навчатися використовувати ефективно й гармонійно. Маклюен мав рацію – медіа вдосконалюють можливості людини: вони вбирають та структурують старе і створюють чудові перспективи».

Тетяна Бірук, бухгалтер:

«На мою думку, соціальні мережі є невід’ємною частиною у сучасному світі. Вони сприяють спілкуванню з більшим колом людей, порівняно з тим, яке можливе в реальному житті. Соцмережі можуть виступати фундаментом для особистого розвитку, працевлаштування та створення власного бізнесу».

Оксана Наход, соціальний педагог:

«Я позитивно ставлюсь до соціальних мереж, тому що в наш час це дуже зручний, швидкий та практичний засіб комунікації, вирішення як особистих питань, так і бізнесових. Ще один з плюсів – ми можемо знайти потрібну та цікаву нам інформацію, вести справи дистанційно. Але є одне «але» – «що занадто – то не здорово». Тому всього в міру, не забуваймо про живе спілкування. Емоції, які ми відчуваємо під час живої розмови, ніколи не замінять смс-листування».Олена Бірук, вихователь в дитячому садку:

«Я все-таки переконана, що в сучасному суспільстві соціальні мережі необхідні. Мені, як вихователю, значно простіше так спілкуватися, адже одним повідомленням я одночасно можу проінформувати батьків усієї групи».

Оксана Шум, вчитель:

«В час комп’ютерних технологій соціальні мережі є невід’ємною складовою життя. Моє ставлення позитивне, оскільки ми отримуємо більше можливостей – це, перш за все, спілкування, джерело інформації, а в окремих випадках навіть – спосіб матеріальних статків. Але це повинно бути в міру і не заміняти реальне життя». Інна Юхимчук, територіальний менеджер:
Соціальні мережі — це, на мою думку, найкраще і найгірше, що могло статися з людством. Вони дають надзвичайно багато можливостей для спілкування і не тільки. Буквально за дві хвилини ви можете розв’язати будь-яке питання з вашим підлеглим, наприклад. Чи просто поспілкуватися про футбольний матч з другом або подругою. Але це все відбувається на побутовому рівні. Якщо сприймати соціальні мережі глобальніше, то вони, у більшості випадків, слугують способом пропаганди, нав’язування суб’єктивної думки. З ними треба поводитися обережно

Максим Косюр, студент-журналіст

Соціальні мережі і меседжери – це найсучасніший спосіб комунікації між людьми. Завдяки інтернету нам тепер не обов’язково виходити з дому, щоб купити газету, обговорити новину з другом. Тепер увесь цей процес можна виконати, не відходячи від комп’ютера або смартфона. Соціальні мережі дають змогу мати велике коло співрозмовників з усього світу, що дозволяє не обмежувати себе рамками відстаней. Тому немає сенсу критикувати або шукати мінуси такого способу комунікації. Адже це просто ще одна ланка еволюції зв’язку між людьми.

Жванія Давид,студент-журналіст

«Як для роботи, соціальні мережі корисні тим, що вони заощаджують мій час, адже інформацію можна подати один раз, а ознайомиться з нею кілька людей. Соцмережі також корисні тим, що з них можна черпати багато корисної інформації, як для роботи, так і для особистого життя.
Але присутні і мінуси. Все більше й більше соцмережі витискають живе спілкування. Ми не можемо побачити реакцію, почуття людини, коли доносимо певну інформацію. Це виходить штучно і ми не завжди отримуємо бажаний результат».
Ольга Денисюк, магістр журналістики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *