Наші підкорюють Голлівуд

Випускниця ФФтаЖу Віталія Сахнік побувала разом з нашими викладачами на презентації фільму «З України до Голлівуду». Своїми враженнями вона поділилась  на сайті pershyj.com.

Вечір п’ятниці. Зала луцького кінотеатру PremierCity напівпорожня. Від презентації документального фільму «З України до Голлівуду» в мене жодних особливих очікувань. Ну хіба я не чула, що Мілла Йовович народилась у Києві, а Міла Куніс – у Чернівцях? Українським корінням цих зірок світового масштабу мало кого здивуєш.

Про них справді хотіли розповісти у цьому фільмі. Але, як пояснює режисер Станіслав Сукненко, не вдалось – такого масштабу селебріті заробляють в тому числі на інтерв’ю…

«Вдалось поспілкуватись з мамою Мілли Йовович Галиною Логіновою, яка мене дуже вразила, тому що я пам’ятаю її ще акторкою на кіностудії Довженка, і тут вона каже, що Мілла не має нічого спільного з Україною. Мовляв вона вважає себе російською актрисою, а такої країни взагалі немає, і кому сьогодні в Голлівуді цікава Україна? Я сказав: «Все зрозуміло, до побачення»… Тільки тоді, коли Мілла Йовович і Міла Куніс отримають «Оскари» чи зірки на Алеї слави, вони будуть гідні наших героїв», – розповів режисер.

Культові «Віднесені вітром» та спецефекти для «Матриці»

Попри невдалі перемовини про інтерв’ю зі знаменитими українками, герої фільму – далеко не пересічні люди. Актор Леонард Німой, який зіграв легендарного «Спока» у серіалі «Зоряний шлях», володар «Оскару» за роль у фільмі «Міські піжони» Джек Паланс (Володимир Палагнюк) (хоч і змінив ім’я на американське, та все ж, коли йому хотіли вручити нагороду на російському фестивалі, публічно відмовився, сказавши, що він українець), один з засновників поп-арту Енді Воргол, співзасновник кінокомпанії «Metro-Goldwyn-Mayer» (заставку з ревом лева всі ж пам’ятають?) та автор ідеї нагороди «Оскар» (!) Лазар Меїр, його син Девід Селзник – продюсер культового фільму «Віднесені вітром», автор спецефектів до фільму Матриця» Євген Мамут, володар двох «Оскарів» за технічне рішення, винахідних камери, прикріпленої до автомобільного крану (незамінна в сучасних екшнах) Анатолій Кокуш і багато, справді багато інших.

Знаменита Геллі Беррі, яка щойно отримала «Оскар», зі сцени дякує своїй вчительці акторської майстерності Іванні Чабак, чиї предки покинули Україну на початку ХХ століття. Серед учнів жінки – Бред Пітт, Єва Мендес, Лів Тайлер, Єн Сомерхолдер… Здається, у Голлівуді немає сфери, в якій не працювали українці чи їхні нащадки.

Леонард Німой в образі Спока

Загалом у фільмі згадано понад 60 знакових імен в історії американського кінематографу. При цьому в однойменній книзі Станіслава Сукненка, яка лягла в основу кіно, вже сотня героїв. Є навіть згадка про маловідомий лист Олександра Довженка, в якому той розповідає про мрію потрапити до Голлівуду і зняти Чарлі Чапліна. Не вдалось…

Режисер фільму зізнається, що розкопати ці історії було зовсім непросто. Мало хто з героїв зберіг ім’я, дане при народженні. Пошуки часом нагадували детективні і тривали десять років.

Хтось переїхав до США в дитинстві, хтось – у зрілому віці, інші – народились там в українських емігрантів. Долі абсолютно різні, але успіхи «наших» в Голлівуді вражають.

Коли чуєш, як імениті і заслужені американські кіномитці зі зворушливим акцентом розмовляють українською, спиною біжать мурашки, а на очі нагортаються сльози. Від гордості.

Хоча такі приклади українськості, на жаль, рідкість. Більшість героїв ніяк не видають своє коріння. Більше того – змінюють імена на зрозуміліші американському глядачу. Недивно, що про їхнє українське походження досі мало хто знає.

На противагу історіям про визнаних діячів у фільмі розповідають також про 22-річну українську акторку Іванну Сахно, що саме підкорює Голлівуд. Американські агенти змусили дівчину попрацювати офіціанткою у барі (аби мала досвід «справжнього» життя, поза сферою кіно) та забороняють спілкуватись з рідними і розмовляти українською, аби натренувати американську вимову. Шлях до кіноолімпу непростий!

Кому варто подивитись

Усім, кому цікава історія кіно і всім, кому хочеться пишатись своїми. Зрештою, тим, хто не любить комедій, але інколи хоче подивитись на екрані і щось позитивне 🙂

Документальний фільм показують у кінотеатрі PremierCity.

 

Автор: Віталія САХНІК,  випускниця ФФтаЖу

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *