Нові медіа та вічні цінності

Новомедійний форум «Нові медіа та вічні цінності»


«Непотрібні журналісти» – таким було гасло щорічного новомедійного форуму, який традиційно відбувся в листопаді у Києві.Протягом двох днів понад 20 спікерів ділилися своїми секретами успіху та навичками . 45 хвилин, наданих для промови, це не так і багато , але кожен зміг донести до гостей головне та приділити час запитанням із залу.Відкривав форум Руслан Кухарчук, журналіст, медіаменеджер, автор книг, громадський діяч, проповідник. Далі гості заходу мали можливість поспілкуватися з вісьмома спікерами, серед яких Генадій Мохненко – пастор, журналіст, засновник і керівник дитячого реабілітаційного центру «Республіка Підігрим», ініціатор громадської антинаркотичної акції «Обридло» і навколосвітнього велопробігу «Світ без сиріт», де він зі своїми дітьми та іншими однодумцями за два місяці подолали 5000 кілометрів на велосипедах. Це людина з великої літери, яка справді побачила життя . «Мені потрібні хороші журналісти. Коли прийшла війна, то ми з синами поїхали рити перші траншеї навколо Маріуполя. Я пам’ятаю цей день , коли 70 скажених вийшли рити траншеї. Я дуже вдячний тим журналістам, які приїхали туди, ризикуючи, зняли репортажі і показали усьому світу, що маріупольці вийшли туди. І наступного дня вже сотні людей приїхали нам на допомогу».Персоною форуму першого дня став Тигран Мартиросян – телеведучий багатьох ток-шоу, журналіст, керівник телеканалу «Наш». «Нам із вами потрібно старатися бути у тонусі для того, щоб через деякий час не поступитися механіці, не поступитися машинам у нашій роботі», – заявив спікер . «Непотрібно боятися. Вам необов’язково працювати на телеканалі, щоб отримати досвід та влаштуватися на роботу. Сьогодні ми живемо в епоху соціальних мереж. Заведіть свою сторінку вже завтра. Починайте писати статті про те, що вам цікаво, і ви побачите, що цікавить читача, стежте, де буде більше лайків . Так ви зрозумієте , про що вам вдається писати краще», – дає пораду Тигран журналістам-початківцям.Далі Майкл Фінч, завідувач кафедри Міжнародного університету LCC у Литві, розкрив тему «Доброзичливої об’єктивності в роботі журналіста. Як висвітлювати конфліктні теми з користю для всіх? «Якщо єдина річ, яку ми вкладаємо в уяву людей, це конфлікт, то чого ми від них очікуємо ? Звісно ж конфлікту! Але якщо ми будемо вкладати в їхню уяву поєднання, то ми і отримаємо об’єднання», – розповідає Майкл. Після деяких запитань із залу закордонний гість зауважив: «Я знаю , що в Україні олігархи контролюють медіа»Професор журналістики того ж університету у Литві Майкл Рей Сміт навчав головному у жанрі інтерв’ю, зокрема інтерв’ю, яке важко взяти.Будьте крисами, але пам’ятайте , що це лише абревіатура . Будьте хорошими крисами», – навчає нас професор.

Продовжив тему інтерв’ю Роман Кравець, журналіст «Української правди». Молодий, але досить успішний журналіст, дав кілька порад: 1. Відрізняйтесь від колег. 2.Максимально описуйте джерело у якого ви отримуєте інформацію, навіть якщо воно інкогніто. 3. Не довіряйте одразу своїм джерелам. Вас можуть використовувати. 4. Підтверджуйте інформацію трьома джерелами . 5. Не називайте свої джерела, якщо через це у нього можуть бути проблеми. 6. Не погоджуйтеся на інтерв’ю з дня на день. У вас має бути кілька днів , щоб підготуватися. 7.Намагайтеся передбачити хоча б 2 варіанти відповідей. Підбирайте наступні питання, зважаючи на це. 8.Намагайтесь брати інтерв’ю у людей , які рідко їх дають, тоді у вас більше шансів на успіх. «Мене дуже дивують , що мене найбільше хейтять, але мене найбільше дивляться . У нас зараз 54 тисячі підписників , 34 тисячі з яких приніс я», – ділиться з нами Роман.

Ще однією закордонною гостею була Меган Кларк – редактор Religion Unplugged з Нью-Йорку. Вона розповідала про висвітлення церкви та віри у медіа.

Також своїм візитом здивувала Юлія Мендель, прессекретар Президента України .

Персона форуму другого дня – телеведучий, продюсер Ігор Кондратюк. Він розповів присутнім про свій шлях до успіху та життєві ситуації, з якими довилося стикатися.

Ще своїми секретами досягнень поділилася ведуча телеканалу «Прямий» Кароліна Ашіон. Багато успішних людей відвідали форум та розповіли про свої «фішки» роботи . Серед яких Світлана Крюкова, Тетяна Кухоцька, Діана Глостер, Віктор Трегубов, Олександр Довбуш, Брій Сиротюк, Гліб Гусєв, Тетяна Ніколаєнко, Вікторія Сенник, Зенон Завада.

Новомедійний форум – це можливість за два дні отримати низку корисних навичок та дізнатися багато нового , зустріти неординарних і цікавих людей та професіоналів, це можливість для усіх учасників поринути у сферу журналістики та медіа.

Усі охочі також могли придбати книги, зокрема купити книгу президента форуму Руслана Кухарчука.

Яна Андрійчук, студентка магістратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *