У Луцьку відбудеться XVI міжнародний фестиваль Docudays

Щороку із жовтня до кінця грудня Docudays UA проводить покази у 22-х областях України – у кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, колоніях для засуджених і СІЗО України, у навчальних закладах.

Це таке собі “турне” українських документальних стрічок і фотовиставок. Тематичні правозахисні та освітні події, програми тренінгів та пітчинги для режисерів і режисерок. А також авторські майстер-класи й дискусії для всіх, хто цікавиться документальним кіно. Це обговорення фільмів, під час яких глядачі й глядачки мають нагоду обмінятися думками, поділитися враженнями й досвідами, поспілкуватися з експертами в цій галузі.

У Луцьку це дійство стартує вже 22 листопада, у Палаці культури міста. Крім обласного центру, фестиваль завітає і в Нововолинськ. Цю інформацію надали організатори – Волинь прес-центр.

Фото із Facebook

Темою фестивалю цього разу є вплив інформаційних технологій на життя і свідомість людини, а також нові можливості та загрози, які пов’язані з відкритими даними.

“В березні цього року я була на ХVІ фестивалі документального кіно. Під час «Docudays» мене не покидало відчуття, що я – частинка чогось великого. Кінопокази, дискусії, режисери, презентації, лекції… і головне – це все заради одної, важливої мети – донести до кожного правову рівність усіх людей. Фільми Docudays UA – це зображення злободенних проблем суспільства: соціальної та правової нерівності серед людей, гендерна проблема, проблема батьків та дітей, домашнє насилля. Щодо емоцій – це складно переглядати, бо ти розумієш, що тут немає жодної постановки режисера, це все насправді є у нашому світі. Подекуди ті чи ті проблеми стають близькими та зрозумілими, бо якщо не ти причетний до цього, то твої знайомі, рідні точно знають про що мова. І від такого висновку стає ще важче: усвідомлення, наскільки світ жорстокий, несправедливий та бездушний. Але винними є ми, люди, які і породжують цю ненависть. Тому фільми Docudays UA мають за мету донести до глядача свавілля, яке відбувається та наштовхнути на дії, що змінюватимуть суспільство. Наштовхнути на зміну поглядів та думок, перевернути свідомість та сказати собі: Зупинись! Ти обрав не той шлях. Подумай. Аналізуй. Дій!” – Ірина Васюхник. 

“Фільми Dokudays – це не просто документальне кіно, до якого ми звикли. Це фільми про життя. Вони дуже емоційні. Вони не постановочні, але зняти набагато краще, ніж більшість художніх картин. Dokudays змушує думати. Я дивилася стрічки Dokudays і в Луцьку, і їздила на фестиваль у Київ. Ніколи не шкодувала про це. І обов’язково піду цього року.” – Катерина Браницька. 

Детальніше ознайомитися з програмою Dokudays можна на офіційному сайті за цим посиланням: http://travelling.docudays.ua/schedule/volyn-oblast/all-cities/all-days/ 

Катерина МИРОНЕЦЬ, студентка-видавчиня, редакторка “Нівроку”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *