Волинський письменник з вірменською душею: студенти зустрілись із Мироном Нестерчуком

На факультеті філології та журналістики завітав поет, перекладач та художник Мирон Нестерчук. Волинянин презентував роман «Блакитна сарна». Також пан Мирон розповів про свою літературну та перекладацьку діяльність, процитував вірші зі своєї збірки як українською, так і вірменською мовами й представив в електронному вигляді власноруч створені картини.

Під час вітального слова кандидатка наук Наталія Шульська закликала усіх читати поезію Мирона Нестерчука та вслухатися в її музику слів.

ДОВІДКА:

Народився Мирон Матвійович 25 травня 1942 року у селі Сильно Цуманського (тепер Ківерцівського) району на Волині. Працював в проєктних організаціях, меліоративному будівництві, різьб’ярем, художником-оформлювачем. Згодом чоловік переїхав у львівське містечко Стрий, якому присвятив чимало своїх творів.

Мирон Матвійович у собі поєднує особистості письменника та художника. Він написав чимало творів, зокрема збірки «Джерела», «Рапсодія», «Коло», поезіоальбом «Пори року», документальна повість про українського художника «Петро Обаль», роман-баладу «Блакитна сарна».

Як художник, митець працює в галузі малярства та графіки та оформив біля 40 книг українських авторів. Також Мирон Матвійович бере участь у крайових, всеукраїнських та міжнародних художніх виставках. Його роботи знаходяться в приватних збірках України, близького й далекого зарубіжжя та художніх музеях Горлівки й Луцька.

Значне місце у творах Мирона Матвійовича займають переклади з вірменської мови. За перекладацьку діяльність чоловіка нагородили відзнакою президента Вірменії, медаллю «Мовсес Хоренаці» та золотою медаллю міністерства культури Вірменії. Також він є лауреатом перекладацької премії «Кантех»(Лампада) першопрестольного святого Ечміадзіну та Спілки письменників Вірменії.

Нестерчук Мирон Матвійович – з 1983 року член національної Спілки письменників з 1983 року, а з 2017 – національної Спілки художників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *