«Октоберфест»: пивний фестиваль для дорослих з розвагами для дітей

Чим же манить це дійство кожного року шість мільйонів жителів планети?

Тільки відвідавши «Октоберфест», можна відчути атмосферу, яка там панує. Найбільший пивний фестиваль у світі щороку (з 1810) проходить у німецькому містечку Мюнхені. Переривалось святкування лише у період двох світових війн. Розпочинається фестиваль наприкінці вересня та триває два тижні. Щоденно близько ста тисяч людей відвідує його.

Тематику «Октоберфесту» підтримують традиційні костюми, які одягають не лише офіціанти та інший персонал, а й — звичайні відвідувачі. Сукня, у яку вбираються жінки, називається – дірндль. Чоловіки ж одягаються у шкіряні шорти або штани, гетри, національні мешти, сорочки та жилетки. Ціна таких костюмів стартує від 100 євро.

Пиво на фестивалі мають право продавати лише шість мюнхенських та баварських пивоварень. Одна офіціантка може втримати в одній руці до десяти келихів, які там називають «масс». Такий посуд вміщує літр пива. Ціна келиха хмільного цього року − 15 євро.

Вхід на фестиваль є безкоштовним, але щоб зайти до шатра – потрібно мати квиток.
Один такий намет вміщує від шести до десяти тисяч людей.
У кожного шатра своя тематика, яку створюють пісні, танці, страви та публіка, що відповідають атмосфері.

Печиво у вигляді серця печуть спеціально для фестивалю. На ньому зображені різні надписи німецькою мовою. Цими солодощами прикрашають стіни.
«Брецель» − солоний крендель, є одним з улюблених смаколиків туристів.
Попри те, що «Октоберфест» − пивний фестиваль, там є багато розваг для дітей, а саме: каруселі, морозиво та безліч солодощів. Звідусіль різними кольорами мерехтять шапки, накладні ріжки та корони з ліхтарями.
Живі статуї додають колориту та розважають відпочивальників.
Європа Європою, але «свині» є всюди.

Автор та фотограф Яна АНДРІЙЧУК, магістр журналістики.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *