«Welcome to…»: межа між реальністю та шоу у виставі театру «Май Буш»

14 вересня у червоному залі кінотеатру «Адреналін Сіті» відбулося доволі незвичне для цих стін дійство. У рамках театрального фестивалю «Мандрівний вішак» гості з Києва, театр «Май Буш» показали документальний спектакль «Welcome to».

Перша частина вистави нагадувала доведене до абсурду американське ток-шоу. У якості запрошених гостей до глядачів вийшли княгиня Ольга, Людмила Павличенко, Роксолана та Леся Українка. Проте акторки не намагалися відтворити реальні історичні образи, а показали кожну з героїнь через їхні міфологізовані історії, відомі більшості.

Далі акторки нібито вийшли з ролі і почали ділитися власними історіями. Протягом дійства на екрані транслювали документальне відео з їхніх поїздок, яке доповнювало палітру сенсів. Проте скоро стало ясно, що все, що відбувається на сцені – це стирання межі між реальністю і шоу та спроба показати, що ця межа сьогодні стирається не тільки на сцені.

«Май Буш» змогли прожити кожну роль (історичними постатями не обмежились) та зіграти справжні емоції. Частина глядачів сприйняли «Welcome to» як абсурдну комедію, але за жартами проглядалася неприємна правда. Люди у своїй більшості надають перевагу примітивному споживанню, вимагають хліба й видовищ і, як наслідок, навіть трагедії перетворюють на шоу, забуваючи, що для конкретної людини це страшна реальність.

«Ця вистава була таким собі тестом на рівень розуміння власних і суспільних проблем. Одним глядачам було боляче впродовж всього дійства, а інші періодично вибухали сміхом тоді, коли точно не варто було цього робити. Акторки підкорили мене. Вони пропустили через себе всю глибину свого ж мистецтва. Та чи готова до цього широка аудиторія – легка запитання зі складною відповіддю.» – Марія, глядачка.

Довідка: «Мандрівний вішак» – театральний фестиваль, заснований театром «Гармидер». Протягом 13-15 вересня колективи з України та закордону запрошують глядачів на вистави, перформанси та мистецькі експерименти на різних локаціях у Луцьку. Кредо фестивалю – творити театр за межами театру.

Оксана КАШТАЛЯН, редакторка «Нівроку»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *