Про осінь, потяги та людей

Чим частіше їжджу Україною, тим гостріше відчуваю зміну пір року. Як іззовні, так ізсередини.

Якщо виглянути у вікно весною, то можна помітити, як люди садять біля приколійних ділянок городину, як усе потрохи зеленіє, як вибиваються із ще твердої землі перші польові квіти. Цієї весни люди в маршрутках і потягах зі зрозумілих причин особливо багато говорили про вибори. Але не виборами єдинами: пенсії, заробітки, що посадити, хто кого видає заміж…

Влітку гарячіше і в плацкартних купе, і в маршрутках. В останніх цієї пори постає одвічна дискусія між тими, кому “жарко” і кому “дує”. Пекуче сонце підігріває емоції. Люди не так обережно добирають слова, все більше розмахують руками, все голосніше розмовляють по телефону і ще пристрасніше сперечаються про відчинене вікно.

Осінь приносить з собою трохи спокою і ще трохи легкого смутку. На одеському вокзалі біля ковельського потяга хлопець з дівчиною довго тримаються за руки і дивляться в очі. Потім ще довше обіймаються. Поряд жінка старшого віку обіймає чоловіка у військовій формі, якось так тепло дякує і кличе приїхати на Проводи.

У плацкартному вагоні пахне вже зовсім по-осінньому. Люди розкладають свіжі помідори й огірки, як тільки “з городу” й розпитують, в кого як вродила картопля. Кажуть: абрикоси цього року не дуже, а от слив багато. Дві жінки щось пояснюють чоловіку середніх літ про шкоду куріння й кави.
— А ви що любите їсти? — запитує натомість чоловік.
— Сало, часник і цибулю — не зраджує патріотичним смакам жінка (і як вона могла забути про борщ?)
— От, а я люблю курити. От і всьо.

От і все. А потяг їде далі… І якби хто не жалівся на Укрзалізницю з її плацкартними вагонами, +40 і вологою білизною, та щось в цьому є) Це все лише додає антуражу, так, що відчуваєш себе героїнею фільму і часом задумуюсь: реальність це чи вигадка. А ще наші потяги для мене часто про знайомста, розмови, дивні пригоди й авантюри.

Тоня Андрійчук, студентка-журналістка

Джерело: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2386653244986327&id=100009250259521

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *