Журналістика офлайн: як розслідувачі показали корупційний Луцьк

8 вересня у Луцьку журналісти Центру журналістських розслідувань “Сила правди” провели ексклюзивну екскурсія “Луцьк корупційний”. Захід відбувся за сприяння Інституту розвитку регіональної преси.

Дві години історій, десять локацій та повне занурення у зради й перемоги. Для журналістів, які на один день стали екскурсоводами такий досвід став першим. Валентина Куць та Юрій Горбач розповіли своїм гостям про тендерні махінації, хабарництво, конфлікти інтересів, порушення закону та багато інших зрад, з якими щодня стикаються у своїй роботі.

Екскурсія стартувала від Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, керівництво якого закупило товари для НУШ за завищеними в понад десять разів цінами. Завершилась екскурсія на локації, яку в народі називають “Козюрине болото”. Там, попри відсутність погоджень, починається будівництво житлового комплексу, який має всі шанси закрити панораму старого Луцька. Між тим журналісти й ті, хто вирішив подивитись на місто їхніми очима, спинялись на відрізках вулиць Винниченка та Лесі Українки, де лучани довідались про те, як “свої” фірми виграють тендери, а також як спритники поділяють предмет закупівлі, щоб уникнути тендеру та економії бюджетних коштів.

Серед охочих послухати історії від журналістів-розслідувачів були юристи, студенти, викладачі, громадські активісти та представники місцевого самоврядування. Деякі гості екскурсії відзначились особливою активністю і навіть доповнювали історії новоспечених екскурсоводів.

“Безумовно, такі заходи потрібні для того, щоб громада міста знала своїх «героїв», а місцеві посадовці не розслаблялись на робочих місцях. Такі заходи – це яскравий приклад активної громади, яка прагне змін на краще”, – ділиться враженнями від екскурсії депутат Луцької міської ради Андрій Білан.

“Дякую команді Сили правди, Валентині Куць та Юрію Горбачу за екскурсію “Луцьк корупційний” та синхронне думання”, – каже інша учасниця, викладачка Східноєвропейського національного університету Наталія Благовірна.

“Нам дуже важливо, що лучани продемонстрували небайдужість до озвучених нами тем. Попередньо зареєструвалось 29 бажаючих, з них підтвердило і прийшло на захід двадцять двоє. Також до екскурсії долучались і перехожі. Слухачі обурювались, ставили питання, інколи доповнювали нас… але ніхто не залишився байдужим. Ми побачили, що у Луцьку є активне середовище, яке реагує на наші розслідування. Це велика моральна підтримка. Є попит на такі екскурсії, тому плануємо продовжувати”, – каже директорка Центру журналістських розслідувань, екскурсовод Валентина Куць.

До Луцька такі екскурсії почали практикувати у Києві, Львові та Маріуполі. У різних містах вони відбуваються в межах кампанії Розслідувано в Україні проєкту з розвитку української розслідувальної журналістики за підтримки Антикорупційна ініціатива ЄС.

Марія Смик, студентка-видавчиня, журналістка Центру журналістських розслідувань “Сила правди”

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *