Найвища ціна за незалежність України

Слава – сонце мертвих (Оноре де Бальзак)

У цьому році наша газета «Луцький замок» реалізувала спільний проект із Луцькою міською радою щодо вшанування пам’яті полеглих учасників АТО.

Із війни не повернулося 45 лучан. Разом із моєю колегою Ольгою Харів ми зустрічаємося з родинами загиблих та готуємо публікації про кожного із Героїв. Біль від гіркої втрати ні в чому не винних молодих людей (більшість із полеглих 20-30-річні хлопці та чоловіки) важко усвідомити та відчути тим, кого не торкнулася своїм чорним крилом ця неочікувана й жорстока війна. Вже 8 місяців роботи над цією темою, а я все так і не змогла підібрати слів, щоб хоч трохи зарадити горю батьків полеглих військових. Проте, вважаю, ми всі повинні бути солідарними та уважними до родин загиблих Героїв. Вони віддали найвищу ціну за незалежність України – сплатили кров’ю найрідніших людей. Тому вшанування пам’яті учасників АТО – головний обов’язок живих, хто не відчув гіркоти бойових дій на Сході України.

герої

Цей «Медіапантеон» буде поповнюватись.

Тетяна СВЕРЕДА, журналістка «Луцького замку»

Авторська довідка:

Сім років тому після отримання «бакалавра» за спеціальністю «Журналістика» у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки та «спеціаліста» у Львівському національному університеті імені Івана Франка, я почала свою роботу в міській газеті «Луцький замок». Тоді я була на посаді кореспондента, пізніше опікувалася темами культури та освіти. Нині – редактор відділу місцевого самоврядування. Член Національної спілки журналістів України.

Це моя перша постійна офіційна робота в журналістиці і поступово, крок за кроком вона навчила мене тому, що сьогодні знаю та можу. Робота в міській газеті завжди була для мене цікавою та відповідальною. Там ти першим дізнаєшся про головні події із життя міста та маєш оперативно й максимально об’єктивно подати це до друку. І оскільки «рукописи не горять», завжди багато уваги приділяю вичитці текстів.

Окрім щоденного кровообігу новин, інтерв’ю та інформації із життя міста, однією із улюбленого є моя серія інтерв’ю «Провісники незалежності» із учасниками ОУН-УПА. Декого із цих людей на сьогодні вже немає в живих. Тому я вдячна Богові та можливості, яку мені свого часу надали мої безпосередні керівники та перші і найважливіші вчителі в журналістиці – головний редактор газети Віктор Трофимчук та заступник головного редактора Святослав Лесюк. Ми встигли записати історію національно-визвольної боротьби 1940-1950 років від першоджерела – безпосередніх учасників тих подій. За сприяння Волинської обласної ради ми готуємо до виходу книгу про долі Героїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *