На Донбасі пануватиме мир?

У Мінську домовилися про перемир’я та обмін полоненими. Про такі домовленості повідомила речниця другого Президента України Леоніда Кучми, який очолює українську делегацію в Мінську.

«Тристороння контактна група, визнаючи позитивний вплив практики підтвердження відданості режиму припинення вогню, зазначаючи важливість забезпечення миру та спокою для населення, а також виходячи з раніше досягнутих угод та зобов’язань сторін:

– підтверджує свою повну відданість сталому та безстроковому припиненню вогню з опівночі 21 липня 2019 року за київським часом».

Тристороння контактна група– це уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії, яка шукає способи дипломатичного вирішення війни на сході України. Результат роботи ТКГ – Мінські угоди. Це комплекс заходів, узгоджений лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі «нормандської четвірки» і підписаний контактною групою з метою деескалації збройного конфлікту. Окрім перемир’я є й домовленості щодо обміну полоненими.

Роман Безсмертний – Представник України у Тристоронній контактній групі в Мінську: «Досягнуто домовленості, щодо початку процедури обміну військовополоненими, незаконноутримуваними, засудженими особами. У співвідношені 208 на 69. Українська сторона вчора була готова розпочати цю процедуру і запропонувала відповідне число, де б ми могли навіть сьогодні зробити цей обмін. Це було підтримано представниками з ОРДЛО, але цьому заперечив Кремль, представники Москви.»

Мінські переговори таки дають плоди. Стежитимемо за подальшим розвитком подій.

Максим ШУШКО, випусковий редактор та журналіст  у T1.ua – Твій портал

Джерело: https://news.t1.ua/ukraina/30478-kinets-viyny-na-donbasi.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *