Журналістика – не вирок, або Які ще професії доступні студентам ФФтаЖу

Якщо ти навчаєшся на журналістиці, це зовсім не означає, що ти будеш журналістом.

Протягом одинадцятого класу та двох курсів навчання у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки на факультеті філології та журналістики я працювала кореспондентом на громадських засадах у Волинському Агентстві Розслідувань, випусковим редактором в ІА «Конкурент», поєднуючи також роботу прес-секретаря у спортивному клубі середньовічного бою «Айна Бера Луцьк», організатора відкритого кубку України зі середньовічного бою «Середньовічний Лучеськ. Доблесть віків» і відкритого кубку Луцька зі сучасного бою на мечах «Доблесть віків. SOFT».

За час роботи у ЗМІ та навчання, я переконалася в тому, що без поєднання цих складових хорошим спеціалістом не станеш. Якщо викинути складову «робота», то коли ти закінчиш навчання, більшість твоїх одногрупників вже матимуть такий бажаний для роботодавців «досвід роботи». А якщо лиш працювати, не маючи хорошого теоретичного підґрунтя як у журналістиці, так і в загальних галузях, та й зрештою, диплому, то конкуренція за омріяну посаду буде жорстка і не завжди виграшна.

На мою думку, можна успішно, хоча й не дуже просто, поєднувати роботу з навчанням. До слова, у мене були вагання, що викладачі в університеті не зрозуміють мого прагнення розвиватися у двох напрямках. На щастя, це зовсім не так. Викладачі на нашому факультеті не тільки підтримують, а й заохочують до роботи.

Нині, я працюю тільки в клубі середньовічного бою «Айна Бера Луцьк». Тож можна сказати, що опинилися по іншу сторону барикади і робоче спілкування із журналістами, з якими ми ще зовсім недавно були колегами в одній редакції, тепер дещо інше.

Що ж до журналістики, то поки я не хочу повертатися у ЗМІ. Набагато більше мене приваблює робота в клубі. Завдяки ньому моєю курсовою роботою став журнал «Луцькі лицарі» (ще один плюс поєднання). У клубі я постійно отримую й ставлю собі завдання, яких раніше не виконувала і так здобуваю новий досвід. Та й зрештою, моя посада не обмежується стандартними обов’язками прес-секретаря: у ній присутні обов’язки контент-менеджера, фотографа, PR-менеджера, організатора фестивалів, турнірів й інших заходів, головного секретаря ристалища (місце, де проводяться лицарські поєдинки), тренера зі середньовічних танців, інструктора у дитячих таборах, а вже зовсім скоро, з відкриттям Центру Середньовічної культури, з’являться й обов’язки адміністратора.

На ФФтаЖ ти завжди можеш розвиватися у різних напрямках і тебе підтримають.

Анастасія КУНІЦИНА, студентка видавничої справи та редагування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *