Як зробити дебати і не «налажати»

Досвідчені журналісти розповіли студентам, як ефективно проводити онлайн-дебати.

Школа медіапродакшину онлайн-дебатів «Відповідальне лідерство» відбулась у Києві. Повчитися на журналістській програмі SmartOnlineDebates приїхало 30 студентів з різних куточків України.

Навчання почалось з практичного модуля роботи в кадрі. Учасники на камеру мали зробити підводку до дебатів на будь-яку тему. Продюсерка й режисерка серії онлайн-дебатів «Відповідальне лідерство» Олена Шаова розповіла про виробничу кухню дебатних програм зсередини. Журналіст каналу ICTV Андрій Гетьман та журналіст радіо «НВ» Дмитро Тузов поділились власним досвідом і запропонували студентам рекомендації. Практичні настанови щодо роботи з SММ під час онлайн-дебатів дала SMM-менеджерка Вероніка Гармаш.

Кульмінацією навчання стали онлайн-дебати в прямому ефірі. Теми онлайн-дебатів звучали так: «Хто сформує нову політику для складних часів: чорні лебеді, дятли-дилетанти, працелюбні соколи, круки-реваншисти чи журавлі надії?»; «Якої освіти ми потребуємо: чи можливий креативний стрибок?»; «Як посилити національну безпеку: опора на державні інституції чи громадянську солідарність?».

У дебатах взяли участь представники політичних сил «Слуга народу» Ірина Верещук і Анна Коваленко, «Європейська Солідарність» Дінара Габібулаєва, Артур Переверзєві, Вірджинія Дронова, «Голос» – Інна Совсун і Леся Василенко та самовисуванець Артур Харитонов. Самі студенти мали можливість стати співмодераторами разом з Дмитром Тузовим і поставити запитання гостям дебатів.

І це лише частинка дводенного навчального інтенсиву. Студенти, попри напружений графік, були вмотивованими, активними й ставили чимало запитань.

Антоніна АНДРІЙЧУК, студентка-журналістка

Більше інформації у відеоматеріалі: https://www.facebook.com/souspilnistfoundation/videos/442831549864098/

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *