Вибір професії – це наче одруження

Кінець червня. Усі іспити складено, школу закінчено, можна ні про що не хвилюватися. Шкільні часи позаду, всі вже дорослі, не потрібно прокидатися о 7.00 ранку і бігти на уроки, тепер кожен обирає шлях – рухатись далі.

Хоча з цього все і розпочинається. Здавалося б, закінчив школу, відгуляв випускний і можна у теплі краї, де немає проблем і зайвих думок. Але мріям доведеться зачекати, поки юні школярі проходять етап перевтілення у студентів-абітурієнтів. 

Це найважчий крок у житті кожного школяра – вибір. Як не помилитися? Як обрати саме ту професію, яка принесе радість, буде по справжньому цікава для тебе, яку закортить вивчати на п‘ятірки, і з якою приємно буде крокувати усе життя? 

Іноді я спостерігала таку закономірність серед своїх знайомих та однокласників, що вже після закінчення першого курсу у обраному  навчальному закладі, на другий просто не переходять, вирішивши міняти або заклад, або професійне русло. Насправді, когось таке рішення рятує, але для більшості воно дається дуже важко, адже нікому не захочеться втрачати час і фінанси, тому студенти краще змиряться з тим що мають на сьогодні і продовжують вивчати те, в чому потім не будуть розвиватися, працюватимуть не за професією і тому подібне…  

Я, як ніхто інший, знаю що таке вибір професії. Журналістику я обрала другою професією, адже першої мені було не достатньо. І коли приходить час, а в кожної людини він настає по різному, ти починаєш задумуватися чи варто було обирати цей шлях, а що б ти змінив, якби міг повернутися у минуле.

Особисто я не міняла б нічого. Навіть помилки, які траплялися, допомагали з усвідомленням того, як тепер вчинити. Але нічого не змінювала б – я! А щодо інших, тих, хто стоїть на роздоріжжі, то, слід зауважити, що саме зараз та мить, коли ще не пізно. Вступні іспити ще не розпочато і можна змінити хід своїх думок. Раджу не зволікати.

Вибір професії, подача документів – це неначе одруження і створення сім’ї. Ти обираєш професію, як партнера на все життя. Змінюєш свій статус школяра на студента. Проходить певний відрізок часу – і відбувається народження нового кваліфікованого спеціаліста у певній галузі. Тож можна вважати, що вибір професії теж одне з найважчих наших рішень. До того ж, українська молодь, на жаль, не має змоги отримувати щороку по новій професії. Навчання зараз дуже дороге – свій шанс і свої можливості потрібно використовувати вже сьогодні, та не лише з розумом, а і як підказує серце.

Марія ДАНИЛЬЧУК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *