Як вирватися з обіймів ліні й почати діяти?

Буває такий настрій, коли просто неможливо змусити себе працювати, а балакучі колеги, соціальні мережі та комп’ютерні ігри лише сприяють байдикуванню.

Лінивий настрій може застати вас не тільки на навчанні, роботі, а й удома: через нього ви продовжуєте сидіти в брудній оселі, втупившись у монітор, а замість здорової вечері варите собі пельмені.

Як вирватися з обіймів ліні й почати щось робити зараз, а не в далекому «завтра»?

Ось шість порад, які допоможуть вам врятувати свій непродуктивний день.

  1. Прибирання передусім

Можливо, на вашому столі панує ідеальний лад, але протягом дня на ньому все одно з’являється якийсь непотріб: папери, документи, блокноти, ручки, чашки з чаєм. Перше, що слід зробити, коли ви відчуваєте, що «зависли» в роботі, – прибрати на столі.

Зайві речі відволікають вас, навіть якщо ви цього не усвідомлюєте, а сам процес прибирання допомагає упорядкувати думки. Так само й удома. Якщо ви не можете змусити себе щось робити, почніть з прибирання: помийте посуд, застеліть ліжко, винесіть сміття. Зазвичай вистачає однієї дії, щоб запустити процес, – і ви вже більше не сядете на диван, доки не зробите все, що треба.

Головне – витягнути себе зі стану ліні!

  1. 2. Почніть із дріб’язкових справ

Зазвичай радять починати з найважчих і найскладніших проектів, щоб вони не висіли над душею, як дамоклів меч. Проте в умовах різкого спаду продуктивності складні справи тільки змусять вас ще довго «кружляти» навколо них.

Виконайте кілька дрібних завдань і поставте навпроти них галочки в списку справ. Наприклад: навести лад на робочому столі, скласти план на день.

Коли ви бачите, що хоча б якийсь пункт виконано, ваш настрій покращується, можна братися до складнішої справи. Легкі завдання слугуватимуть для вас розминкою.

  1. Вибирайте одне завдання

Отже, ви розім’ялися, тепер головне – зберегти результат. Щоб соціальні мережі та цікаві сайти знову не затягли вас, закривайте їх, прибирайте все, що не стосується роботи або вашого першочергового завдання.

Виділіть один пункт, який потрібно виконати саме зараз. Напишіть його на папірці та приклейте на помітному місці. Коли впораєтеся, пишіть наступний, а головне – під час роботи більше ні на що не відволікайтеся.

  1. Змініть місце

У стані непродуктивності ваше робоче місце асоціюється у вас із тугою та небажанням працювати. Ще й на додачу поруч розмовляють колеги.

Спробуйте змінити дислокацію. Наприклад, візьміть ноутбук і підіть до іншого кабінету або пройдіться сходинками, обдумуючи, як спланувати роботу далі.

У домашніх умовах це теж допомагає: просто вийти на вулицю прогулятися, наприклад, купити собі щось у магазині й повернутися додому з готовим планом дій.

  1. Встановіть таймер

Отож ви визначилися із завданням, а тепер встановіть собі таймер на 15 хвилин і на цей час повністю пориньте в справу. Лише чверть години!

Пообіцяйте собі, що потім зможете знову відволіктися. Ви здивуєтеся, скільки можна зробити за 15 хвилин посиленої концентрації! Коли ви це усвідомите, прокинеться натхнення – і робота піде краще. А відволікатися на щось стороннє вам уже не захочеться.

  1. Склянка завжди наполовину повна

Як би мало ви не зробили цього дня чи попереднього, намагайтеся зберігати позитивний настрій. Перелічіть усе, із чим ви впоралися, і пообіцяйте собі, що завтра зробите ще більше. А краще складіть план на наступний день. Це мобілізує вас і дасть імпульс хорошому діловому настрою.

І останнє – висипляйтеся!

Тетяна БИК, студентка-видавчиня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *