6 гривень зі студента, або Коротко про те, чи маємо ми права

Усім привіт! Я студентка першого курсу факультету філології та журналістики. Провівши вже цілий навчальний рік у ритмі життя університету, можу абсолютно точно сказати, що я щаслива бути тут. Атмосфера на факультеті просто неймовірна, а це мотивує навчатися ще старанніше. Люди, які мене оточують щодня, надихають на нові звершення та не дають сидіти склавши руки. Проте не все так прекрасно, як могло би здатись.

Вступивши до вищого навчального закладу, я зіткнулася з однією дуже актуальною нині для всіх студентів проблемою. Ідеться про вартість проїзду в громадському транспорті. Якщо в тролейбусах уже давно діє правило «Покажи студентський – їдь за гривню», то з маршрутівками все набагато складніше. Водії маршрутних таксі не просто відмовляються везти тебе за півціни – там узагалі й натяку немає на те, аби студенти платили удвічі менше. Нарікала я трохи на початку навчального року, згодом змирилась і зовсім забула про це, плативши увесь час «законні» 5 (тепер уже 6) гривень. Проте терпіння не вічне, а зараз, згадавши про це, я вирішила розібратись: я справді маю оплачувати повну вартість проїзду чи когось просто роблять дурнем?

Опрацювавши декілька інтернет-джерел із законами, я дещо таки дізналася. Існує Постанова Кабінету Міністрів України № 541 від 5 квітня 1999 року «Про затвердження  Порядку надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському і приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України». У першому ж пункті цього документа вказано: «Затвердити Порядок надання пільгового проїзду студентам вищих навчальних закладів I -IV рівнів акредитації та учням професійно-технічних навчальних закладів у міському й приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному і залізничному транспорті територією України, що додається».

Здавалося б, ось воно: нас намагаються обдурити, проте не поспішайте радіти завчасно, як це зробила я. Виявляється, 2007 року в постанову було внесено зміни, згідно з якими пункт третій цього документа втрачає чинність, тобто право на пільговий проїзд мають лише учні середніх навчальних закладів, до того ж тільки за наявності учнівського квитка, який, до речі, зараз оформити також не дуже просто.

Постає запитання: держава шкодує коштів для студентів? В Україні за даними 2018 року налічується понад півтора мільйона студентів. Звісно ж, це вигідно, якщо кожен платитиме повну вартість, але яка ж ми тоді демократична держава? Студентська громадо, що думаєте з цієї проблеми? Діліться думками в коментарях:)

Анастасія СЕМЕНЮК, студентка-журналістка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *