Дві освіти, дві роботи, п’ять мов і час на відпочинок: студентка ФФтаЖу поділилася секретом успіху

Як розумно розподілити свій час, щоб його вистачало на відвідування п’яти-семи пар і вивчення мов, а ще на роботу і дозвілля. Про це розповіла третьокурсниця факультету філології та журналістики Тетяна Березна.

У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки Таня здобуває дві освіти одночасно.  На денній формі вона навчається за спеціальністю «Видавнича справа та редагування», на заочній – «Англійська мова, література та переклад».

«Більше уваги я приділяю денному, тобто видавничій справі, адже там я навчаюся протягом семестру і відвідую майже всі пари. Щодо заочного, то там лише начитка тиждень і сесія два або ж три тижні. Хоча іноді мені складно все поєднувати. Часом пари збігаються в часі, однак при бажанні можна встигнути скрізь», – каже Таня.

Студентка завжди успішно складає іспити, не потрапляє на другу відомість, а ще отримує стипендію. На її думку, багато залежить від викладачів.

Таня розповіла і про це: «Наші викладачі лояльно ставляться до мене. А коли вони дізнаються, що я паралельною отримую дві освіти, дозволяють мені скласти щось додатково, прийти не в той час, що потрібно».

А ще Таня – поліглотка. Вона вивчає вивчає англійську, німецьку, французьку, іспанську, польську. З батьками спілкується російською, в університеті – українською. Дівчина знаходить час займатися репетиторством з англійської. А ще має основну роботу. Таня працює і журналістом, і редактором у Всеукраїнській християнській газеті «Слово про Слово». На її думку, щоби все встигати, потрібно лише навчитися керувати часом.

Отож, десять порад від Тетяни Березної:

  1. Спочатку вирішуй свої найважливіші справи, а потім берися до інших.   
  2. Якщо ти спиш менше 8 годин, то не вимагай від свого організму нічого.
  3. Люби те, що робиш, або не роби нічого.
  4. Не забувай відпочивати.
  5. Не працювати після 20:00, хоч би там що.
  6. Їсти скільки хочеш і що хочеш, але не об’їдатися, і щоб це було корисно.
  7. Ще важливий спорт, тому що дві години спорту на тиждень вводять організм у стан, коли він здатен справді глибоко фокусуватися, а також робить нас щасливими на гормональному рівні.
  8. Не намагатися відразу перескочити на складніший рівень мови. Наприклад, брати підручники рівня B1, коли ти ще на А2. Краще затриматися на кожному рівні довше, але пропрацювати його.
  9. Вчити купу мов одночасно – дуже важко. Краще обрати дві-три на один семестр.
  10. І найважливіше – духовне життя. Тому що без Бога я не бачу сенсу у всьому тому, що я роблю.

Чим Таня буде займатися після отримання дипломів, вона не знає. Але впевнена, що буде робити щось корисне для людей, можливо, у сфері освіти.

Анастасія Ковальчук, студентка-видавчиня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *