Топ-5 порад, як здолати передсесійну депресію

Тебе все дратує? Опустив руки та не знаєш, що робити далі? Настрій не покращує навіть сонячна погода за вікном, а ще й сесія незабаром? Вітаю, друже, в тебе депресія. Але я знаю, як із цим упоратися! Отож, дотримуйся наступних порад – і в тебе обов’язково вийде подолати цей ненависний депресивний стан.

Спочатку розберімося, що таке ота «депресія». «Депресія – це захворювання, при якому людина тривалий час (не менше двох тижнів) почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення, а також не може робити повсякденні справи» – таке пояснення знаходимо на сайті Міністерства охорони здоров’я України. Ну що ж, то не Вікіпедія, тому віримо!

Найперше, що радять психологи, – це зрозуміти й усвідомити, що ти перебуваєш у такому стані. Тому вітаю, перший крок зроблено! Ідемо далі.

Наступне, що тобі треба, – свіже повітря. Не сиди вдома, а виходь на вулицю! І, будь ласка, не кажи, що немає погоди чи немає з ким. Я впевнена, що навіть у дощову погоду можна налаштуватися на романтичну прогулянку з давнім другом. Отож, діставай свою найкращу сукню – і мерщій до кав’ярні!

Ви випили кави, з’їли тістечко, а перед тим ще й шаурму біля універу купили? Ну що ж, порада третя. Мабуть, уже здогадалися. Так, незабаром не лише сесія, а й повноцінне літо. Тому не плачте, що немає грошей на правильне харчування чи на абонемент у спортзал, бо розпочався сезон свіжих овочів та й домашні тренування ніхто не скасовував. Тепер ми не лише корисно проводимо вільний час, а стаємо ще на один крок ближчими до омріяної мети.

Що там у тебе з навчанням, до речі? Мабуть, модулі кожного дня та й заліки вже складаєш? Багато психологів спростовують той факт, що треба поринати в роботу з головою. Але тут посперечатися хочу я. На ФФтаЖі викладачі не дають нудьгувати, тому кілька креативних і досі не виконаних завдань ти точно маєш.

Ну все, ми майже на фінішній прямій. Що ж іще такого може запропонувати студентка-журналістка? Зараз же модно читати мотиваційну літературу, отже, ідімо в ногу з часом. Читай, розвивайся духовно та інтелектуально, вдосконалюйся! Книга, яку особисто рекомендую, – «До біса почуття: як вибратися з лайна» (автори – Майкл та Сара Бенетти). Там ти не знайдеш порад на зразок «подихай свіжим повітрям на березі океану» чи «випий вина біля Ейфелевої вежі», що найбільше «вбиває» в подібній літературі. А от Бенетти дають реальні поради та не заперечують того, що життя складне; навпаки, про це постійно нагадують і вчать із цим миритися. А ще з цієї книги можна використовувати круті цитати для Instagram (не дякуй).

Бонусна (не 6!) порада: знаходь плюси навіть у депресії. У такому стані зазвичай легко писати вірші або просто невеликі нотатки.

Сподіваюся, тобі допоможуть ці поради, а мої старання не були даремними. У будь-якому випадку вірю: усе вдасться!

 

Ольга Возняк, студентка 1 курсу (Видавнича справа та редагування)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *