Невдала розсилка, або Як книжки Луцьком мандрували

Був у мене досвід працювати у видавництві. Спочатку мені довіряли незначні завдання – віддерти зайвий папір після склеювання і зшивання книг, приклеїти каптали, зробити підбір зошитів, виконати коректуру, помити посуд. А вже після того, як звільнилася одна працівниця, я клеїла палітурку. Спочатку це було дуже важко: одна книга в мене клеїлася добрих півгодини. Та потім я настільки звикла та навчилася, що за півгодини робила цілих 5 книжок. Згодом усе матеріальне виробництво книг лягло на мої плечі, а я була цим задоволена. Якось директор доручив мені попакувати 10 книг на розсилку. Розсилка – це обов’язковий процес у виробництві книжок (видавничу продукцію надсилають у різні бібліотеки). Без такого етапу книжка існуватиме лише матеріально на складі у видавництві, а так її офіційно реєструють. Мені вручили адреси, які я мала понаписувати на самих посилках. Адресат і адресант. Це були різні бібліотеки України – Одеса, Київ, Львів. Відправником я вказувала наше видавництво, подавала й нашу адресу.

Через кілька днів до мене подзвонив директор. Після вітання він запитав мене, де пишуть адресанта, а де адресата. Я відразу зрозуміла, що щось уже втнула. «А що?» – відразу перепитала я.

«Та нічого, – сказав директор, – просто мені посилка прийшла. У Луцьк на п’яте відділення Укрпошти. 10 книжок із нашої розсилки».

Це зараз мені смішно згадувати той випадок, а тоді було геть не до сміху. Вийшло, що з проспекту Молоді книги через Укрпошту попрямували до Привокзальної, бо я просто сплутала відправника й одержувача. Наступного дня в дощ я бігла до тієї пошти, отримувала всі книги і приклеювала правильну адресу. Сердита, я ще й порізала руку і вимазала книжки кров’ю. На мене всі дивилися, як на божевільну, а я пошепки лаялася і сміялася.

Така халепа мене мала би навчити, де кого писати, але от так відразу я все одно боюся писати адреси. Я вже 200 раз перевірю, перепитаю, а тоді напишу. А раптом подзвонить директор і спитає: «Де пишуть адресанта, а де адресата?».

Світлана ВОЛОДЬКО, магістр журналістики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *