Луцькі студенти отримали «Епідемію троянд»

Студенти факультетів філології та журналістики і міжнародних відносин познайомилися з білоруською та американською письменницею, професором Корнельського університету Вальжиною Морт. Авторка представила збірку «Епідемія троянд» та поділилася досвідом викладання в Корнельському університеті США. «У вас одні дівчата, а до мене на літературні курси ходять студенти різних факультетів і не тільки дівчата», – зауважила Вальжина Морт, щойно прийшовши на зустріч зі студентами.
Позитивно налаштована авторка прочитала кілька віршів зі збірки «Епідемія троянд». Загалом у поезії Вальжина Морт розповідає про хроніку пошуків самої себе.
Під час зустрічі її вірші перекладав поет Лесик Панасюк. ««Епідемія троянд» поєднала в собі мотиви, близькі українцям, бо авторка з Білорусі; це близька нам країна зі схожою мовою. Водночас збірка відображає й американські та загальноєвропейські мотиви, бо Вальжина Морт часто їздить Європою.
Досить цікаво віднаходити, з чим пов’язаний той чи той вірш», – розповів поет Лесик Панасюк. Цікаво, що в державних магазинах Білорусі придбати книги Вальжини Морт не можна, бо там на них цензура. Про це розповіла сама авторка під час заходу. «У Білорусі переважна кількість магазинів – у державній власності. І більшість сучасної літератури там не продається. Моєї там немає.»
Також студенти СНУ імені Лесі Українки дізналися, що вихованці Корнельського університету мають право на індивідуальні заняття з поезії. «Кожен студент має право підійти до мене і сказати, що хоче цілий семестр вивчати, наприклад, європейську поезію. І я скажу: «Добре». Це буде вважатися як індивідуальне заняття. За нього студент нічого не сплачує», – повідомила письменниця. Студенти ставили заитання і ще довго із зацікавленням слухали неймовірну Вальжину Морт.
Мар’яна САМОЛЮК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *