«Мережеві технології в навчанні: мрія чи реальність?», – вирішували учасники культуромовного вишколу

Культуромовний вишкіл «Застосовуємо ІКТ і смакуємо кавою, або Корисне та приємне» провели в межах Фестивалю науки СНУ імені Лесі Українки; захід відбувся 14 травня. Організувала практичне заняття з використанням сучасних мережевих технологій Ірина Левчук, доцент кафедри історії та культури української мови. Єдиною злагодженою командою працювали студенти та викладачі факультету філології та журналістики, а також публічні службовці.
Зреалізували ідею вишколу в умовах вільного освітнього простору завдяки співпраці з Волинським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, на базі якого захід й відбувся. Технічну підтримку забезпечив Центр інноваційних технологій та комп′ютерного тестування СНУ імені Лесі Українки.
Ірина Левчук зауважила, що мета цього практичного заняття полягала передусім у вдосконаленні інформаційно-комунікативних компетенцій майбутніх журналістів, видавців, а також у мотивації учасників до системного самонавчання та особистісного поступу з використанням мережевих технологій.
Запровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес – явище не нове, але в українській системі освіти воно тільки набуває популярності, долаючи супротив консерваторів. Важко уявити студентів без ґаджетів, тому важливо навчитися використовувати їхні можливості для професійного зростання – у цьому й полягає місія сучасного викладача.
Тетяна Литвиненко, керівниця Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, наголосила, що без новітніх технологій в організації навчання і студентів, і дорослої аудиторії ми нікуди не просунемося. «Ми дуже любимо такі форми роботи, тому що вони збагачують та розвивають. Учасник такого заходу стає активнішим, більше комунікує з іншими. Важливо зруйнувати внутрішню боязнь студента – ІКТ допомагають це зробити», – додала пані Тетяна.
Уся концепція заходу була побудована навколо кави, обрала її Ірина Левчук невипадково. «Багато хто чув притчу про морквину, яйце та каву, яка, розчинившись, перетворила окріп на ароматний напій. Паралель можна провести з людьми, які здатні змінювати несприятливі обставини й знаходити нові можливості»,– розповіла організаторка вишколу. Ірина Петрівна вважає, що учасники цього практикуму належать до когорти активних, ініціативних та творчих, а за такими особистостями майбутнє. «Врешті, перефразовуючи відомий вислів Білла Гейтса, заради кави можна піти не тільки на роботу, а й на навчання», – пожартувала пані доцент.
Учасники заходу водночас навчалися поєднувати корисне з приємним, тому під час перерви мали змогу посмакувати запашною кавою та солодощами. Студентка третього курсу напряму «Видавнича справа та редагування» відмітила, що їй сподобалася атмосфера неформального спілкування, робота з сучасним обладнанням, інтерактивні вправи,адже завдяки цьому навчання стає цікавішим, ніж зазвичай. «Подяка Ірині Петрівні, яка зробила для нас такий чудовий захід і поєднала вишкіл із розмовами за кавою та смаколиками. Дуже хочеться, щоб такі практикуми відбувалися якомога частіше, адже це гарна можливість вдосконалити та й перевірити свої знання з української мови», – додала майбутня видавчиня.
Невимушеність, дружнє спілкування та щирі посмішки тільки приємно доповнили вишкіл. Учасники переконалися, що застосування мережевих технологій у навчальному процесі покращує його ефективність, і це вже не мрії, а реалії сьогодення.

P. S. Зацікавлені мають можливість пройти тренувальні модулі (пароль гостьового доступу – 1111).

Враженнями поділилася Марина Балдич,
студентка ІV курсу
факультету філології та журналістики.

Світлини Оксани Кашталян,
студентки ІІІ курсу
факультету філології та журналістики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *