Фахові перемоги видавців: хронологічний екскурс

За понад десятилітню історію існування спеціальності (згодом – освітньої програми) «Видавнича справа та редагування» на факультеті філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки наші студенти під керівництвом викладачів кафедри соціальних комунікацій достойно представляють альма-матер у профільних інтелектуальних змаганнях, предметних олімпіадах, конкурсах-захистах наукових робіт усеукраїнського рівня.

Усеукраїнський конкурс-захист студентських наукових робіт та олімпіада з видавничої справи та редагування традиційно відбуваються в березні – квітні кожного навчального року у Львові на базі Української академії друкарства. 2011 року студентка 4 курсу Ірина Рижко посіла ІІІ місце на конкурсі-захисті, під час якого на високому науковому рівні представила результати дослідження про особливості редакторської підготовки рекламних матеріалів на прикладі серії буклетів (науковий керівник – доцент М. Рожило). Щедрим на здобутки видався 2014 р.: студентка 4 курсу Юлія Левчук посіла ІІ місце в конкурсі, захистивши наукову роботу про аудіокнигу як альтернативу брайлівському виданню (науковий керівник – доцент О. Кошелюк), а четвертокурсниця Анастасія Ушинська – ІІІ місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді з видавничої справи та редагування (науковий керівник – доцент М. Рожило).

2015 року на відкритому конкурсі студентських наукових робіт «Молодь і поліграфія» (Українська академія друкарства, м. Львів) призове ІІІ місце здобуває студентка 5 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Ірина Канагеєва з науковою роботою на тему «Проектування журнальної графіки (на прикладі літературно-художнього журналу «Поезія»)» (науковий керівник – доцент М. Рожило).

2017 року на Всеукраїнській студентській олімпіаді з видавничої справи та редагування перемоги удостоїлися одразу дві наші студентки 4 курсу: Богдана Васильченко посіла ІІ місце, Альона Горєлова – ІІІ місце (наукові керівники – доценти Н. Благовірна, М. Рожило).

Не став винятком 2018 рік: теорію та практику едиторики за 4 роки навчання в нашому університеті досконало опанувала Світлана Володько, що й продемонструвала на олімпіаді, здобувши ІІ місце (науковий керівник – доцент М. Рожило).

Цьогоріч мали нагоду привітати з перемогою на олімпіаді – ІІІ місцем – студентку 3 курсу Оксану Кашталян, яка змагалася з учасниками з багатьох міст України в знаннях теорії видавничої справи та в застосуванні практичних навичок – оцінюванні якості редакторської підготовки букварів (науковий керівник – доцент Н. Благовірна).

Цікавим та корисним із погляду поєднання інтелектуальних здібностей та практичних фахових навичок є щорічний Всеукраїнський фестиваль буктрейлерів «Book Fashion», що відбувається на базі Київського університету імені Бориса Грінченка. 2017 року студенти-видавці нашого факультету (як актори, режисери, відеооператори та ідейні натхненники) вдало дебютували на цьому конкурсі: рекламний ролик на книгу Марини Єщенко «Бібліотекарки не виходять заміж» завоював ІІ місце в номінації «Ігровий буктрейлер» (відео та монтаж – студентки 4 курсу Анжеліки Щербини; керівник проекту – доцент О. Кошелюк).

З нагоди 70-річчя Декларації прав людини та 20-річчя Національної інституції з прав людини в Україні 2018 року в Києві відбувся Всеукраїнський фестиваль «Праволюдяність. Mediafest», учасники якого навчалися боротися з дискримінацією та правильно висвітлювати гострі соціальні проблеми. Перемогу (І місце) в категорії «Письмові роботи» впевнено здобула студентка 3 курсу освітньої програми «Видавнича справа та редагування» Марія Смик, яка висвітлила у своєму есе актуальну проблему паліативної допомоги (науковий керівник – доцент О. Теребус).

Вже 2019 року мали нагоду привітати з перемогою на V Всеукраїнському фестивалі буктрейлерів – І місцем у номінації «Трейлер до твору за шкільною програмою» Ольгу Возняк, Анну Геру та Дарину Дем’янчук (першокурсниць (!) освітньої програми «Видавнича справа та редагування»). Свій проект – буктрейлер за «Лісовою піснею» Лесі Українки – підготували під керівництвом доцента Н. Благовірної.

І це лише частина здобутків наших студентів-видавців у цілому оберемку фахових перемог. Ми пишаємося кожним нашим студентом і переконані, що безцінний досвід, здобутий у подібних інтелектуальних змаганнях, дає можливість нашим нинішнім та майбутнім випускникам усвідомлювати, що бути редактором та видавцем – це почесно.

Марія РОЖИЛОдоцент кафедри соціальних комунікацій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *