«Show must go on», або Памфлет про цирк

Сцена, дресирувальник, кілька втомлених пуделів на п’єдесталі виконують банальні трюки за якусь смачну, але незначну нагороду. Слон, величне створіння, виглядає кволо і сміхотворно, коли на нього напхали балетну пачку і змусили катати під куполом велетенський м’яч. А може, лев? Він таки точно повинен вселити страх в дресирувальника та всіх глядачів.

Повинен, мав би … Але величне створіння – грізний хижак – більше схожий на беззахисне залякане кошеня.

Цей список грізних, страшних, хижих, сильних та ще якихось там тварин можна продовжити до безкінечності. Усі вони виглядають грізно, безумовно. Та як тільки вони чують свистячі звуки батога, одразу знаходять своє місце і згадують записану в їхньому мозку програму для шоу. І лев не лев, і слон не слон, і пуделі не пуделі – всі вони реквізит для шоу. Цирк? Та ні – життя! Увімкніть телефон та увійдіть до будь-якої соціальної мережі, озирніться довкола, увімкніть телевізор або візьміть до рук газету. Що ви бачите? Хіба не цирк? Хіба це не арена для грандіозного шоу, яке триває роками з антрактом у 5 років. Щоразу напередодні виборів розпочинається масштабна репетиція: політичні агітації, зустрічі, голосні заяви про «краще» – усе це своєрідні команди, які кидають мільйонам і на які мільйони, на жаль, реагують.

Погано – так! Може бути ще гірше? Може! Адже іноді цей цирк перетворюється в жорстокі собачі бої. Розгнівані, агресивні, роздратовані, голодні та підбадьорені своїми «кандидатами», виборці готові в горло вчепитися тому, хто не розділяє їхньої думки, щоправда, відбувається це все онлайн. У житті ж – розгублений погляд, тиха, нечітка мова та абсолютне нерозуміння того, що відбувається. Подивіться на природу – це найкращий приклад гармонії. У ній кожна істота, кожне явище знаходиться на своєму чітко визначеному місці. І не буде собака вчити лева, як йому полювати.

Складається враження, що новий президент – це панацея, пігулка, яка вилікує всі хвороби, Мойсей, який проведе народ України до землі обітованої, але, на превеликий жаль, він лише президент, якого обираємо ми.

Цирк цирком, але «show must go on».

Володимир КУШНАРЕНКО, студент-журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *