У Луцьку розповіли, як журналістам поводитись на виборах

У четвер, 28 березня, на факультеті філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки відбулися лекція «Вибори і журналіст: чому це важливо?» та презентація Громадянського руху «ЧЕСНО» в контексті виборчого дискурсу.

Спікери та відомі місцеві журналістки Марія Доманська та Ірина Мусій (остання знана як Аріна Крапка) упродовж заходу розповідали, як «ЧЕСНО» формує оригінальний контент про політику і чому це важливо.

Розпочала захід Ірина Мусій, аналітик Руху «ЧЕСНО» на Волині, спічем про важливість виборів та фейки, які поширюють у мережах. Також зауважила, що піддається маніпуляціям ЗМІ саме старше покоління. У кінці виступу закликала журналістів повідомляти лекторці у випадку, якщо вони стали свідками порушення у виборчому процесі.  

Далі взяла слово Марія Доманська, регіональна координаторка ГО «Центр.ЮА» та Руху «ЧЕСНО» на Волині. Спікерка презентувала Рух «ЧЕСНО», зауваживши, що він є окремим медіа, адже незалежно стежить за виборами, має базу про політиків та фіксує політичну пам’ять. Вона зауважила, що не можна бути пасивним, заперечила міф про аполітичність: «Якщо ви не зацікавитесь політикою, то політика зацікавиться вами». Продовжила розмову про інформаційну війну політичних олігархічних видань. У зв’язку з цим закликала слухачів думати і свідомо обирати. Також експертка презентувала медійний проект спільно з «Українською правдою» та «Центром.ЮА «Вибори-вибори».

Закінчився захід проходженням тесту «Який ти Президент?» на базі проекту.

Тетяна Бокотюк, студентка україністики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *