«Кохання, Дао і марципани» від Василя Слапчука

27 березня в 101 аудиторії факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету відбулася презентація нового роману Василя Слапчука «Кохання, Дао і марципани».

Уже вкотре факультет філології та журналістики приймав видатного поета, прозаїка, літературознавця. Ось і цього разу зустріч із ним перетворилася на незабутню розмову, цікаву дискусію і приємний спомин.

Дійство розпочалося зі змістовного вступного слова завідувача кафедри української літератури, доктора філологічних наук Галини Яструбецької, яка поділилася з аудиторією своїми думками про творчість Василя Слапчука, доповнила виступ коротким літературним аналізом нового роману та закликала всіх до його прочитання.

Особливість цієї презентації полягала в тому, що всі присутні змогли поглянути на книгу з різноманітних ракурсів: з погляду теорії літератури, яку представляє завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури, доктор філологічних наук, професор Марія Моклиця; з погляду сучасного літературного процесу, який ретельно досліджує кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Вікторія Сірук; незалежний погляд літературознавця запропонував кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Віктор Яручик.

Після виступів літературознавців до слова запросили автора роману. У словах письменника всі присутні могли віднайти відповіді на запитання «Про що роман?», «У чому його особливість?», «Як автору вдається вкладати в одну книгу стільки прихованих сенсів?», «У чому секрет назви?» і т. ін.

На завершення дійства кожен міг поставити запитання Василеві Слапчуку та придбати одну з книг, які представив видавець та хороший друг автора Володимир Шовкошитий (він презентував, окрім нового роману Василя Слапчука, ще декілька новинок літератури).

Володимир Кушнаренко, студент-журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *