Зараз жінки мають права на все, але проблема в тому, що вони ці права не використовують

Наскільки важлива проблема гендеру в журналістиці. Ольга Титеріна розповіла про своє бачення гендерних проблем у професії журналіста.

 Студентка, майбутній журналіст, креативна та неординарна особистість, блогер – усе це про Ольгу Титеріну, з якою ми сьогодні обговоримо дуже важливу тему: гендер у журналістиці.

Чи є для тебе журналістика гендерно-стереотипною?

Ні, для мене журналістика не гендерно-стереотипна. У цій професії є і чоловіки, і жінки. Цей фах, на мою думку, гендерно-нейтральний. Кожна стать може себе там якось реалізувати. Чоловіки і жінки працюють на одному рівні в цій професії.

Ти писала матеріали на гендерну тему?

Ні. Я ще не писала ніяких матеріалів (сміється). Оскільки я журналістка-початківець, то в мене мало досвіду, тим більше для такої теми. Вона, на мою думку, важка, але дуже цікава тим, що навколо неї ведуть суперечки. Її можна висвітлити з різних сторін. Правда, навіть коли б у мене був досвід у журналістиці, то я не писала б матеріали про це. Але якщо мені потрібно буде започаткувати якусь дискусію, то я буду матиму в запасі цю проблему.

У якому колективі тобі краще працювати (жіночому, чоловічому чи змішаному)?

Для мене немає різниці, в якому колективі працювати, хоча краще, коли колектив змішаний. Так зберігається баланс думок. Коли ти не знаєш, як вирішити якусь проблему, то спитаєш  пораду в жінки, а потім у чоловіка. Так дуже легко знайти золоту середину.

Наскільки важлива для тебе проблема гендерної рівності в журналістиці?

Для мене це не проблема; не так важливо, хто журналіст – чоловік чи жінка. Головне, щоб це був професіонал, який якісно виконує роботу і з яким мені комфортно працювати, на якого я зможу покластися. Людина повинна знати свою справу.

Чи траплялися тобі фемінітиви в журналістських публікаціях? Як ти до них ставишся і чи сама використовуєш?

-Траплялися. Я не вважаю за потрібне вводити якісь фемінітиви в публікації. Є люди, які за фемінітиви. Наприклад, є лікар і лікарка; проте якби до мене звернулися «Пані лікар», то я б не образилася, бо це  нормально. Якщо б мені довелося обирати – використати фемінітив чи ні, то я б його однозначно не використовувала.

Якщо у твоїй редакції буде проблема гендерної нерівності, тобто чоловіки будуть казати, що їх принижують, жінки будуть казати, що принижують їх, то на чий бік ти станеш?

Я буду на боці чоловіків. Чому всі жінки, так нарікають, що їхні права утискають? Так, це є, але це поодинокі випадки. Я не вважаю, що жінки весь час страждають, що їм так погано живеться. Зараз жінки мають право на все, але проблема в тому, що вони цього права  не використовують.

Бесіду вів Максим КОСЮР

Публікацію підготовлено в рамах проекту «Альтернативна вирішення гендерних проблем», який реалізовано громадською організацією «Альтернативна журналістика» за підтримки Українського жіночого фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *